nie żyje
youtube.com
Autor Mateusz Wysokiński - 20 Marca 2020

Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

Nie żyje jedna z bardzo zasłużonych postaci polskiej piłki nożnej. Działacz i piłkarz, który zapisał się w historii jednej z drużyn z polskiej I-ligi, odszedł niespodziewanie w wieku 79 lat. Mężczyzna do końca życia był obecny na meczach swojej ukochanej drużyny, która pożegnała go dziś wzruszającymi słowami.

Nie żyje jedna z legendarnych postaci pierwszoligowej sceny piłkarskiej w Polsce. Wieloletni działacz i piłkarz znanego zespołu odszedł w wieku 79 lat, pozostawiając wielu zrozpaczonych kibiców, którzy nie mogą uwierzyć w taką stratę. Śmierć swojej legendy potwierdziły media klubu, które wspomniały sportowca w wyjątkowo wzruszający sposób.

Piękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Przeznaczy fortunę na walkę z epidemią, brawoPiękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Przeznaczy fortunę na walkę z epidemią, brawoCzytaj dalej

Nie żyje legenda znanego polskiego klubu. Oficjalny komunikat klubu

Osobą, która dziś zmarła jest Marian Ponikiewicz. Mężczyzna zapisał się w historii polskiej piłki nożnej dzięki grze i działaniu w Puszczy Niepołomice, która za czasów jego działalności w klubie wywalczyła awans na przedsionek Ekstraklasy. Ponikiewicz od kilku lat pozostawał już na emeryturze, ale nadal uczestniczył na meczach swojej ukochanej drużyny i pełnił funkcję członka zarządu drużyny.

- Pan Marian pełnił teraz funkcję członka zarządu, ale tak naprawdę był człowiekiem-legendą naszego klubu - mówi Marek Bartoszek, rzecznik Puszczy Niepołomice.

Bartosz Kapustka bliski powrotu do Polski? Bartosz Kapustka bliski powrotu do Polski? "Po sezonie muszę odejść z Leicester City"Czytaj dalej

Klub wspomina legendę

W jeszcze bardziej wzruszających słowach Ponikiewicza wspomniał klub Puszczy Niepołomice, który napisał oficjalne oświadczenie na swoim Facebooku. Działacze drużyny piszą, że nie mogą poradzić sobie ze stratą człowieka, który tak bardzo pomógł Puszczy w rozwoju.

- Z wielkim bólem zawiadamiamy o śmierci pana Mariana Ponikiewicza. Łączymy się w tych trudnych chwilach z rodziną i bliskimi pana Mariana... Nie mamy słów by opisać tę stratę dla nas wszystkich.
Panie Marianie... takim Cię zapamiętamy... uśmiechniętym i oddanym Klubowi! Cześć Twojej Pamięci! - napisali działacze Puszczy Niepołomice na swoim Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
  2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  3. PZPN zamierza pomóc polskim klubom. Zbigniew Boniek ujawnia szczegóły planu
  4. Kamil Stoch zakończy karierę? Eksperci nie mają wątpliwości, wyjście jest jedno
  5. Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News