Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Marca 2020

Świat futbolu w żałobie. Nie żyje legendarny bramkarz, był wzorem dla pokoleń

Nie żyje legendarny bramkarz, który swoim stylem gry zainspirował wszystkie następne pokolenia. Bez jego występów nie oglądalibyśmy dzisiaj golkiperów grających w sposób, jaki znamy. O śmierci legendy poinformował klub, w którym spędził 23 lata i rozegrał ponad 500 spotkań.

Nie żyje jedna z największych legend, jeśli chodzi o pozycję bramkarza w piłce nożnej. Zawodnik, który swoimi występami zapoczątkował nowy sposób gry między słupkami. W ciągu ponad dwudziestu lat kariery zapracował na miano legendy piłki klubowej i reprezentacyjnej. O śmierci zasłużonego golkipera poinformował klub, w którym spędził większość swojej profesjonalnej kariery.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Pele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Legendarny Brazylijczyk nie ma wątpliwościPele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Legendarny Brazylijczyk nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Nie żyje legendarny bramkarz reprezentacji Argentyny

Piłkarska społeczność w Argentynie przechodzi żałobę. Zmarł Amadeo Carrizo, były wieloletni bramkarz reprezentacji i drużyny River Plate. Występujący na przełomie lat 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku zawodnik miał wielki wpływ na grę bramkarzy, jaką oglądamy do dzisiaj. Zdecydowaną większośc zawodowej kariery urodzony w 1926 roku w Rufino, Carrizo związał z jednym z dwóch największych klubów w Argentynie, River Plate.

W latach 1945-1968 wystąpił w jego barwach aż 522 razy. Z drużyną z Buenos Aires sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo ligi i grał u boku między innymi Alfredo Di Stefano. Podczas mistrzostw świata w 1958 roku zagrał we wszystkich spotkaniach reprezentacji Argentyny, zakończonych dla niej już na fazie grupowej. Łącznie koszulkę reprezentacji zakładał 22 razy.

Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)Czytaj dalej

Był pionierem, zrewolucjonizował sposób gry na pozycji bramkarza

Amadeo Carrizo jest jednym z największych pionierów, jeśli chodzi o sposób gry bramkarza. Został pierwszym bramkarzem w historii piłki nożnej, który w celu uchronienia swojej drużyny przed stratą gola opuścił pole karne. Jako pierwszy również stosował dalekie wyprowadzenie piłki w celu zainicjowania kontrataku swojej drużyny.

Podczas ponad dwudziestoletniej kariery zyskał miano specjalisty od obrony rzutów karnych, a jego grę za inspirację przyjęło wielu wybitnych południowoamerykańskich bramkarzy, jak Kolumbijczyk Rene Higuita czy Paragwajczyk Jose Luis Chilavert. Carrizo miał 93 lata. Zmarł w swojej rodzinnej miejscowości w prowincji Santa Fe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Potentant Bundesligi wraca do treningów mimo epidemii. Pierwszy taki przypadek w Niemczech
  4. Wielkie wyróżnienie Grzegorza Krychowiaka. Kibice go kochają, niesamowite osiągnięcie, brawo
  5. Pele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Legendarny Brazylijczyk nie ma wątpliwości
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News