Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 21 Lipca 2020

Nagła śmierć znanej postaci sportu. W poniedziałek miał przyjść na trening, ale nie zdążył

Nie żyje jeden z czołowych polskich trenerów, pod którego okiem wychowało się wielu reprezentantów naszego kraju którzy zdobywali wielokrotnie medale mistrzostw europy, mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich. Jego śmierć była szokiem dla całego środowiska, gdyż odszedł nagle, do końca będąc aktywnym zawodowo - jeszcze w poniedziałek miał prowadzić kolejny trening swojej podopiecznej.

Nie żyje niezwykle popularny w środowisku polskiej szermierki trener, Piotr Hammer. Jego śmierć była szokiem dla wszystkich, gdyż 64-latek jeszcze w poniedziałek umówiony był na trening ze srebrną medalistką mistrzostw Europy w zawodach drużynowych, Renatą Knapik-Miazgą.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz przekazał Polakom porażającą nowinę. Żona przeszła jego chorobę bardzo źle, miała cięższe objawy niż skoczek
  2. Wstawił oburzające zdjęcie z Ustronia Morskiego. Skandal
Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje Piotr Hammer, polska szermierka traci wielką postać

Wszyscy, którzy pracowali i trenowali z Piotrem Hammerem, nie mogą pogodzić się z jego odejściem. Dla wielu był autorytetem, niezwykłym trenerem, który uczył nie tylko szermierki ale również tego, jak poradzić sobie z trudnymi momentami w życiu. - Był bardzo wymagającym trenerem i niezwykle żywym. Zawsze był z zawodnikiem. Razem z nim przeżywał porażki i sukcesy - powiedział w rozmowie dla "Onet Sport" Radosław Zawrotniak, druzynowy wicemistrz olimpijski, a także medalista mistrzostw świata i Europy.

Przez lata był trenerem w Cracovii, jednak w 1990 roku, gdy rozwiązano klub, zrobił sobie przerwę od szermierki. Wrócił do trenowania dopiero po 18 latach, a ostatnio pracował AZS AWF Kraków. Przez swoją karierę trenował z wieloma medalistami międzynarodowych zawodów najwyższej rangi.

Bohaterski instruktor uratował dwoje tonących, ale sam nie przeżył. Tragedia na spływie kajakowymBohaterski instruktor uratował dwoje tonących, ale sam nie przeżył. Tragedia na spływie kajakowymCzytaj dalej

AZS AWF Kraków żegna legendarnego trenera

Ludzie związany z krakowskim środowiskiem szermierczym udostępnili długi, pożegnalny wpis. - Pan Piotr... Wspaniały człowiek i wspaniały trener, świetny pedagog. Uczył nas jak skutecznie zadawać trafienia i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach zarówno na planszy szermierczej jaki w życiu. Był z nami podczas naszych sukcesów i wpierał nas przy każdej porażce. Niezwykle skromny i spokojny człowiek z empatią podchodzący do drugiego człowieka. Swoją postawą uczył nas jak być mistrzami sportu oraz lepszymi ludźmi. Zawsze z uwagą nas słuchał i chętnie podejmował dyskusje. Rozumiał trud naszej pracy i wykonywał ją zawsze z pełnym zaangażowaniem oraz satysfakcją. Miał zawsze otwartą głowę i serce dla swoich zawodników. Przez cały czas wspólnego treningu i wielu rozmów, był dla nas oparciem. Motywował nas w chwilach trudnych i wiedział co powiedzieć w chwilach zwątpienia. Uczył nas jak sobie radzić z trudnościami. Szczęściem naszym było pracować z tak wspaniałym człowiekiem. Będziemy pielęgnować i przekazywać wiedzę, którą nam ofiarował - bo tego właśnie by chciał. W naszych sercach ma swoje miejsce na zawsze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularny bank zmienia cennik i podnosi opłaty. O darmowym bankomacie możesz zapomnieć
  2. Skąd wzięła się woda na Ziemi. Naukowcy mają nową teorię, badania ją potwierdzają
  3. Niedowierzenie kibiców. Były reprezentant Polski i uczestnik Euro ma koronawirusa, potrzebna pomoc lekarzy
  4. Serie A: Juventus Turyn – Lazio Rzym. Na żywo. Gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, stream. Wyniki
  5. Wstrząsające informacje ws. Złotej Piłki. Robert Lewandowski na pewno nie zdobędzie prestiżowej nagrody
  6. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News