Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 21 Listopada 2019

Nie żyje polski mistrz świata. Poniósł śmierć w wypadku, nie miał najmniejszych szans

Nie żyje mężczyzna, który odnosił wielkie sukcesy przez wiele lat i był uważany za jednego z najlepszych w swojej dziedzinie. Zginął w koszmarnym wypadku, w który nie może uwierzyć całe jego środowisko.

Nie żyje człowiek uważany przez wiele lat za najlepszego na świecie w jednej z najbardziej tajemniczych dyscyplin. Polski zawodnik przez lata startował w różnych zawodach i miał prawo uważać się za najlepszego w swoim fachu, czego dowodem są medale przywożone z mistrzostw Europy i świata. Wielokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, co można było uznać za ogromny sukces.

Dowiedzieliśmy się, że doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął Alojzy Dernbach. Pomimo swojego wieku mężczyzna wciąż chętnie angażował się w spełnianie swoich pasji, które starał się przenosić także na osoby młodsze. Nie ukrywał, że wciąż jest to dla niego wyjątkowo ważne. Niestety, doszło do strasznego wypadku, o którym informują nas bliscy Dernbacha.

Kolejny rekord pobity przez Roberta Lewandowskiego. Napastnik znów zapisał się w historiiKolejny rekord pobity przez Roberta Lewandowskiego. Napastnik znów zapisał się w historiiCzytaj dalej

Nie żyje Alojzy Dernbach

Nie żyje Alojzy Dernbach, który był mistrzem świata w lotach wiatrakowcami - nietypowymi maszynami przypominającymi z wyglądu śmigłowce, jednak działające zupełnie bez użycia silnika. Mężczyzna miał 59 lat, jednak wciąż nie potrafił pogodzić się z odejściem od latania i chciał kontynuować spełnianie swoich pasji. Do wypadku doszło na lotnisku w Chrcynnie.

- Z ogromnym żalem i poczuciem wielkiej straty zawiadamiamy, iż dzisiaj na lotnisku w Chrcynnie w wypadku wiatrakowca zginął Alojzy Dernbach, wielokrotny mistrz świata i Europy, członek Kadry Mikrolotowej, instruktor, pilot lotniowy, motoparalotniowy, motolotniowy, samolotowy i wiatrakowcowy. Aeroklub Polski składa najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom - pisze w swoim oświadczeniu Aeroklub Polska.

Nie żyje wybitny sportowiec

Wiadomość o śmierci Dernbacha zaskoczyła całe środowisko, bo nikt nie przewidywał, że tak doświadczony instruktor mógłby mieć jakikolwiek problem z obsługą maszyny na wysokości. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nie chodzi w tym przypadku o żaden błąd ludzki, lecz o kłopoty techniczne. Jak twierdzą świadkowie, maszyna zaczęła "rozpadać się" jeszcze w powietrzu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News