Nie żyje trener
.
Autor Piotr Bernaciak - 22 Lutego 2020

Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach

Nie żyje jeden z najwybitniejszych trenerów polskiej kadry skoczków w jej historii. Przed wieloma laty udało mu się osiągnąć gigantyczny sukces, o którym Polacy nigdy nie zapomnieli. Dziś wspomina go jego były podopieczny.

Nie żyje jeden z wielkich trenerów, osoba, która lata temu zapisała się w historii polskiego sportu poprzez poprowadzenie swojego zawodnika do złotego medalu na igrzyskach olimpijskich. O jego wielkim triumfie sprzed lat wciąż mówiło się w naszym kraju, a młodzi skoczkowie doskonale znali historię o wielkim sukcesie, jakim był medal dla Polaka w tamtych czasach.

Gdy w 1972 roku Wojciech Fortuna zdobył złoty medal olimpijski, było to ogromnym zaskoczeniem. Mało kto spodziewał się, że to właśnie polski skoczek będzie triumfował w najbardziej prestiżowych zawodach dla każdego sportowca. Do triumfu poprowadził go Janusz Fortecki, doświadczony trener, z którym współpracę rozpoczął już kilka lat wcześniej.

Fatalne występy polskich skoczków w pierwszej serii w Rasnovie. Wielkie rozczarowanieFatalne występy polskich skoczków w pierwszej serii w Rasnovie. Wielkie rozczarowanieCzytaj dalej

Nie żyje wybitny polski trener

Janusz Fortecki pracę z reprezentacją Polski na igrzyskach rozpoczął w 1969 roku. Wówczas sam miał jedynie przygotować naszych zawodników do tego, by udało im się osiągnąć jak najlepszy rezultat, mało kto wierzył jednak w to, że uda się zdobyć złoty medal. Tak się jednak stało dzięki niesamowitemu skokowi Wojciecha Fortuny, który zasłużył na wszelkie pochwały.

- To wielka strata. Był znakomitym trenerem. Wychował niejedno pokolenie polskich skoczków. Wpisał się w historię polskiego sportu. Będę o nim pamiętał zawsze. Chciałbym też złożyć szczere kondolencje najbliższej rodzinie trenera, jego żonie Zofii i córce Magdalenie - mówi dziś Fortuna dla Sportowych Faktów.

Pilny apel Adama Małysza do kibiców. Legenda poprosiła wszystkich o wsparciePilny apel Adama Małysza do kibiców. Legenda poprosiła wszystkich o wsparcieCzytaj dalej

Nie żyje wybitny polski szkoleniowiec

Fortecki był selekcjonerem do 1976 roku, gdy sam zrezygnował z funkcji. Jako zawodnik również zapowiadał się świetnie, jednak nigdy nie udało mu się odnieść sukcesu na igrzyskach olimpijskich. Zdobył dwa brązowe medale na akademickich mistrzostwach świata.

Janusz Fortecki nie żyje. Miał 87 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News