Nie żyje ekipa alpinistów
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 22 Listopada 2019

Nie żyją najbardziej utalentowani alpiniści na świecie. Nie mieli najmniejszych szans po pechowym wypadku

Nie żyje ekipa alpinistów, która wybrała się w wyprawę w celu zdobycia jednego z najbardziej znanych szczytów. Doszło do przykrego wypadku, o którym informują teraz media z całego świata.

Nie żyje cała ekipa alpinistów, która wybrała się na wyprawę w celu zdobycia jednego z największych szczytów na świecie. Niewątpliwie jest to ogromne wyzwanie dla większości ludzi, dlatego każdemu, kto choć podejmie próbę wspięcia się na Mont Blanc, należą się wyrazy szacunku. Niestety, trzeba się również liczyć z tym, że czasami ma to wyjątkowo opłakane skutki dla każdego.

Docierają do nas wiadomości, że jedna z ekip poniosła najgorsze konsekwencje w związku z podróżą, która miała spełnić ich marzenie. Mężczyźni planowali zdobyć Mont Blanc, jeden z najbardziej znanych szczytów świata, jednak w trakcie ich wyprawy doszło do przykrego wypadku. Alpiniści ponieśli śmierć pomimo lat doświadczenia. Nie mieli szans na to, by się uratować.

Poznaliśmy kolejnego uczestnika Fame MMA. Zanosi się na wielki powrót do oktagonuPoznaliśmy kolejnego uczestnika Fame MMA. Zanosi się na wielki powrót do oktagonuCzytaj dalej

Nie żyje cała ekipa alpinistów

Max Bonniot i Pierre Labbre z pewnością nie mogli zostać uznani za niedoświadczonych alpinistów. Przez lata udało im się zdobyć wiele szczytów i mieli doświadczenie w tego typu wędrówkach, jednak mimo wszystko niektórzych wydarzeń i wypadków nie da się przewidzieć. Tak właśnie było w tym wypadku, gdy obaj Francuzi nie dawali znaku życia przez kilkanaście godzin.

W związku z tym faktem błyskawicznie ich losem zainteresowały się służby ratunkowe. Po kilku godzinach poszukiwania udało się odnaleźć ich ciała. Pierwsze wyniki śledztwa wskazują na to, że alpiniści mieli wypadek, który doprowadził do ich śmierci. Jeden z nich najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł w przepaść, pociągając za sobą drugiego ze wspinaczy.

Smutne informacje z Francji

- Krótko mówiąc, społeczność wspinaczkowa po raz kolejny opłakuje stratę dwóch światowej klasy alpinistów - pisze serwis Planet Mountain.

Obaj panowie byli uznawani za najbardziej utalentowanych alpinistów swojego pokolenia. Bonniot i Labbre mieli odpowiednio 31 i 38 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne wyróżnienie dla Jerzego Brzęczka. Selekcjoner nagrodzony za awans na Euro 2020
  2. Gwiazda reprezentacji Polski na wylocie z klubu. "Jest jednym z niepożądanych"
  3. Robert Lewandowski wyjawił sekret swojej niesamowitej formy. Jego wyznanie rozbawiło fanów
  4. Kolejny rekord pobity przez Roberta Lewandowskiego. Napastnik znów zapisał się w historii
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News