Nie żyje
Pixabay/kyasarin
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Grudnia 2020

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 14-letnia gwiazda sportu, powikłania po COVID-19 były zbyt ciężkie

Nie żyje zaledwie 14-letnia wschodząca gwiazda sportu Mariana Franklin. Nastolatka zyskała rozgłos za sprawą udanych startów w zawodach pływackich. Niestety młoda zawodniczka już nigdy nie będzie cieszyć kibiców swoimi startami i sukcesami. Franklin zmarła z powodu COVID-19. Lekarze do końca walczyli o uratowanie jej życia. 

  • Tragedia w brazylijskim sporcie, nie żyje 14-letnia pływaczka
  • Mariana Franklin zmarła z powodu komplikacji po COVID-19
  • Nastolatka chorowała już na koronawirusa miesiąc temu, jednak zdołała wrócić do uprawiania sportu
  • Stan dziewczynki nagle się pogorszył, gdzie lekarze starali się ją uratować

Nie żyje 14-letnia pływaczka Mariana Franklin. Zawodniczka z Brazylii miesiąc temu pokonała koronawirusa, jednak w ostatnich dniach musiała ponownie zmierzyć się ze śmiercionośną chorobą. Niestety lekarze mimo zaciętej walki o jej życie, nie zdołali uratować nastolatki.

Nie żyje 14-letnia gwiazda brazylijskiego sportu

Bardzo smutną historię, która miała miejsce w Brazylii, opisują światowe media, w tym “Marca”. Nie żyje 14-letnia utalentowana pływaczka Mariana Franklin. Dziewczyna przegrała z koronawirusem.

Jak możemy dowiedzieć się z relacji podawanych przez dziennikarzy, Franklin już miesiąc temu zmagała się z COVID-19. Wówczas młoda sportsmenka zdołała pokonać chorobę i wrócić nawet do startów. Jeszcze 9 i 10 grudnia startowała w zawodach w Santosie.

Brazylijska federaca pływacka, która potwierdziła informacje o śmierci Mariany Frankiln, podała także, że to właśnie podczas tych zawodów 14-latka zaczęła znów narzekać na zdrowie. Pojawiły się u niej bóle głowy i mięśni. Później także ból gardła.

Tragiczna wiadomość z samego rana. Uwielbieniec fanów zmarł w święta, miał tylko 41 lat. Zostawił żonę i dwójkę dzieciTragiczna wiadomość z samego rana. Uwielbieniec fanów zmarł w święta, miał tylko 41 lat. Zostawił żonę i dwójkę dzieciCzytaj dalej

Mariana Franklin trafiła do szpitala Presidente Prudente. Poziom tlenu we krwi nastolatki był bardzo niski. Stan zdrowia wschodzącej gwiazdy brazylijskiego sportu szybko się pogarszał.

Nastolatka zmarła z powodu komplikacji po COVID-19

Przeprowadzone testy dały jednoznaczny wynik. Mariana Franklin ponownie zaraziła się koronawirusem. Tym razem choroba zaatakowała jej organizm znacznie mocniej niż przed miesiącem.

COVID-19 wyrządził poważne szkody w płucach młodej zawodniczki. Gdy wydawało się, że jej stan udało się ustabilizować, doszło do dwukrotnego zatrzymania akcji serca. Lekarze za pierwszym razem uratowali Franklin. Gdy jej serce przestało bić po raz drugi, już nie udało się jej uratować.

Koronawirus zbiera tragiczne żniwo w świecie sportu. Od początku pandemii zmuszeni byliśmy pożegnać wielu wybitnych przedstawicieli różnych dyscyplin. Zmarł m.in. legendarny prezydent Realu Madryt Lorenzo Sanz.

Źródło: 'Marca"

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News