Nie żyje Baran
pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 23 Czerwca 2020

Wielu Polaków pogrążyło się w żałobie. Związek przekazał najgorsze wieści, nie żyje Witold Baran

Nie żyje członek legendarnego Wunderteamu, były rekordzista Polski w biegu na 1500 metrów Witold Baran - poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki. Biegacz był multimedalistą mistrzostw Polski, a także olimpijczykiem z Tokio z 1964 roku.

Nie żyje jeden z czołowych polskich biegaczy lat 50. i 60. Witold Baran. Informację o śmierci byłego zawodnika podał Polski Związek Lekkiej Atletyki. Baran był członkiem słynnego Wunderteamu, który zdominował rywalizację w Europie w latach 60. Jego największym osiągnięciem było wicemistrzostwo Europy z Belgradu z 1962 roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czuje
  2. Aktywowano protokoły alarmowe, doszło do ekstremalnie potężnego trzęsienia ziemi. Miało siłę 7,4,
Adam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czujeAdam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czujeCzytaj dalej

Nie żyje wybitny reprezentant Polski

Polski Związek Lekkiej Atletyki informację o śmierci byłego wybitnego reprezentanta Polski podał na swojej stronie internetowej. - Polski Związek Lekkiej Atletyki z żalem informuje, że w wieku 81 lat zmarł Witold Baran, członek Wunderteamu i wicemistrz Europy w biegu na 1500 metrów z Belgradu (1962) - napisano na stronie związku.

Baran swoją karierę zaczynał w KSZO Ostrowiec, gdzie jako junior mistrzem i rekordzistą naszego kraju juniorów na 1500 m. Później reprezentował barwy Stali Mielec, a także Legii Warszawa czy Zawiszy Bydgoszcz. To właśnie reprezentując barwy warszawskiego i bydgoskiego klubu osiągał największe sukcesy.

Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)Lewandowscy kupili córkom wózki. Nie do wiary, ile kosztują, za tyle można kupić samochód (FOTO)Czytaj dalej

Zmarł członek Wunderteamu

W 1962 r. zdobył wicemistrzostwo Europy w biegu na 1500 m. Przegrał wtedy z francuskim wicemistrzem olimpijskim z Rzymu Michelem Jazym. Polak trzeciego na mecie Czechosłowaka Tomáša Salinger wyprzedził zaledwie o jedną setną sekundy. Cztery lata później na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zakwalifikował się do finału, gdzie zajął szóste miejsce, ustanawiając przy tym rekord Polski.

Przez lata był członkiem Wunderteamu i regularnie występował w finałach mistrzostw Europy, ale nie udało mu się nigdy powtórzyć sukcesu z Belgradu. Reprezentował Polskę w biegach na 800, 1500 i 5000 metrów, ale najlepsze wyniki osiągał w tym drugim dystansie. Zdobył aż 11 medali mistrzostw Polski, z czego 7 złotych.

Po zakończeniu kariery był trenerem w Zawiszy Bydgoszcz. Był także aktywnym działaczem w polskim sporcie i zasiadał w Zarządzie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Został odznaczony Złotą Honorową Odznaką PZLA. Przez ostatnie kilka lat zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł we wtorek w Bydgoszczy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną
  2. Koronawirus nie dał im do myślenia? W Chinach rozpoczął się festiwal psiego mięsa
  3. Smutna wiadomość obiegła media. 17-letni piłkarz utonął na oczach przyjaciół i rodziny. Fani pogrążyli się w żałobie
  4. Oficjalnie: Mariusz Pudzianowski wraca na ring. Pudzian przekazał fanom najlepszą wiadomość
  5. Mateusz Borek zmieszany z błotem. "To się nie nadaje do telewizji"
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News