Nie żyje Józef Rysula
pixabay.com/_alicja_
Autor Piotr Bernaciak - 23 Listopada 2020

Właśnie podano tragiczne wiadomości. Nie żyje polski uczestnik mistrzostw świata, był legendą sportu

Nie żyje polski sportowiec, który bez wątpienia może uchodzić za jedną z ikon sportu w naszym kraju. Właśnie dotarła do nas informacja o śmierci Józefa Rysuli, człowieka, który spełniał marzenia i inspirował innych. Mężczyzna może być uznawany za prawdziwą legendę sportu w Polsce.

Nie żyje człowiek, który bez wątpienia mógł być dla innych osób wzorem do naśladowania. Dziś media obiegły informacje o śmierci Józefa Rysuli, czyli legendarnego olimpijczyka i uczestnika mistrzostw świata. Bardzo niewielu sportowców w naszym kraju dociera na tak wysoki poziom.

Obecnie uczestnicy mistrzostw świata pochodzący z Polski to w większości przypadków osoby pełniące funkcję idoli lub mentorów dla młodszych zawodników. Takim właśnie człowiekiem był Józef Rysula, znany ze swojej nieustępliwości.

Swoją karierę sportową Rysula zakończył nieco przedwcześnie, jednak nie przeszkodziło to, by zyskał gigantyczne uzyskanie. Otrzymał je nie tylko od tych, którzy byli żywo zainteresowani sportem w czasach jego świetności.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  2. Dramat w salonie piękności, nie żyje młoda kobieta. Zmarła podczas zabiegu
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększyPolski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększyCzytaj dalej

Nie żyje Józef Rysula, polski sportowiec

Józef Rysula przyszedł na świat 13 marca 1939 w Kościelisku, a od najmłodszych lat był zainteresowany sportem. Najbardziej pasjonowały go biegi narciarskie, w których odnosił największe sukcesy. Udało mu się trzykrotnie wystąpić nawet na igrzyskach olimpijskich, a jego największym sukcesem było szóste miejsce.

Mężczyzna trzykrotnie wystąpił również na mistrzostwach świata, co nie udaje się zbyt wielu sportowcom. Mało kto w kraju mógł mówić o tak bogatym doświadczeniu.

Rysula był najlepszym z naszych biegaczy, bowiem w trakcie swojej kariery wygrał aż 20 razy mistrzostwo Polski. Swoją karierę zakończył przedwcześnie, bo już w 1973 roku. Zmagał się wówczas z kontuzją biodra.

Od tego czasu uchodził jednak za prawdziwą osobistość w świecie polskiego sportu. W 2015 roku odznaczono go nawet Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, czym nie może pochwalić się każdy sportowiec. Takie osiągnięcie zyskują tylko absolutnie najlepsi w swojej dziedzinie.

Oburzający wpis Marcina Najmana na temat walki z Don Kasjo na Fame MMA. Wyśmiał rywala, kibice złapali się za głowyOburzający wpis Marcina Najmana na temat walki z Don Kasjo na Fame MMA. Wyśmiał rywala, kibice złapali się za głowyCzytaj dalej

Nie żyje legenda polskiego sportu

Możemy mówić o wielkiej stracie, gdy odszedł człowiek o tak wielkim doświadczeniu w świecie sportu. Jak podaje Interia, Józef Rysula od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą, z którą ostatecznie przegrał.

Z pewnością jest to bardzo smutny dzień dla polskiego sportu, bowiem odszedł od nas jeden z najstarszych olimpijczyków, który swoim doświadczeniem mógłby obdarować jeszcze wielu innych młodych zawodników.

Józef Rysula nie żyje. Miał 81 lat.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Naukowcy rozwiązali największą zagadkę Marsa i osłupieli. Gigantyczna katastrofa, chodzi o wodę na planecie
  2. Donald Tusk zadziwił archiwalnymi zdjęciami, internauci nie mogą się napatrzeć. "Byliśmy studentami bez grosza przy duszy"
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
  4. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  5. Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencje
  6. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  7. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News