nie żyje
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 24 Lutego 2020

Nie żyje polski mistrz olimpijski. Fani poruszeni, wyjątkowo przykre wiadomości

Nie żyje złoty medalista z Moskwy. Sportowiec, który w barwach Polski zdobył medal na igrzyskach olimpijskich w stolicy Rosji w 1980 zmarł niespodziewanie w wieku 79 lat. Informacja o jego śmierci została przekazana przez jeden z klubów, który uczcił pamięć legendarnego sportowca.

Nie żyje mistrz olimpijski z Moskwy i trzykrotny uczestnik finałów olimpiady. Sportowiec, który uchodził za jeden z największych talentów polskiego jeździectwa i 17-krotnie mógł cieszyć się tytułem mistrza Polski w jeździe konnej zmarł niespodziewanie w wieku 79 lat. Pamięć sportowca została uczczona przez jeden z klubów, który przekazał bardzo smutną wiadomość.

Koronawirus pustoszy świat. Oficjalna decyzja w sprawie Olimpiady w TokioKoronawirus pustoszy świat. Oficjalna decyzja w sprawie Olimpiady w TokioCzytaj dalej

Nie żyje polski mistrz olimpijski. Miał 79 lat

Sportowcem, którym zakończył dzisiaj życie, jest Jan Kowalczyk. Wojskowy, który w trakcie trzech igrzysk olimpijskich reprezentował barwy reprezentacji Polski, odszedł w godzinach popołudniowych, o czym poinformowało Stowarzyszenie Klub Jeździecki Legia-Kozielska.

- Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dziś 24 lutego 2020 roku o godzinie 14.00 odszedł st. chor. sztab. Jan Kowalczyk.Trener, największy talent w historii polskiego jeździectwa, najskuteczniejszy (i „złoty”) kontynuator polskiej szkoły jazdy, mistrz olimpijski w skokach i zdobywca srebrnego medalu w Pucharze Narodów IO w Moskwie (1980).Łącząc się w żałobie z Rodziną zmarłego, składamy wyrazy szczerego współczucia. - napisało Stowarzyszenie na swoim koncie na Facebooku.

Syn legendy skoków zadebiutuje w Pucharze Świata. Będzie lepszy niż swój ojciec?Syn legendy skoków zadebiutuje w Pucharze Świata. Będzie lepszy niż swój ojciec?Czytaj dalej

Kowalczyk był jednym z najwybitniejszych jeźdźców w historii Polski

Śmierć polskiego olimpijczyka jest wielką stratą dla świata polskiego sportu. Mistrz olimpijski z Moskwy i srebrny medalista tamtej olimpiady był przez lata niekwestionowanym autorytetem w sprawie jeździectwa. 17 tytułów mistrza kraju i trzy tytuły wicemistrzowskie świadczą tylko o klasie, jaką wyróżniał się Kowalczyk.

Jak na razie rodzina zmarłego nie podała informacji o planowanym pogrzebie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News