Nie żyje wybitny piłkarz
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 25 Lutego 2020

Smutne informacje. Zmarł reprezentant Polski, były wybitny piłkarz legendarnych polskich klubów

Nie żyje jeden z reprezentantów Polski i wybitnych zawodników grających przed laty w polskiej lidze. Przez długi czas był on jednym z najbardziej cenionych zawodników Ekstraklasy. Pojawiły się przykre informacje.

Nie żyje jedna z prawdziwych legend polskiej ligi, zawodnik, który występował w niej w czasach, gdy polskie rozgrywki cieszyły się ogromnym szacunkiem w całej Europie. Wówczas zaliczał się on do czołowych pomocników polskiej Ekstraklasy i zasłużył sobie nawet na powołanie do drużyny narodowej. Kibice uznają go za prawdziwą legendę całej ligi, której należy się szacunek.

Potwierdziły się smutne wiadomości o odejściu Helmuta Nowaka, kultowego przedstawiciela dwóch polskich legendarnych klubów. W czasach swojej gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zapracował sobie na reputację zawodnika świetnie wywiązującego się ze swoich obowiązków boiskowych, w związku z czym już wtedy cieszył się wielką sympatią fanów.

Krzysztof Piątek nie traci pewności siebie. Krzysztof Piątek nie traci pewności siebie. "Będę strzelał gole seriami"Czytaj dalej

Nie żyje Helmut Nowak

Helmut Nowak urodził się w 1938 roku w Szombierkach, które dziś są jedną z dzielnic Bytomia. Swoją karierę rozpoczął właśnie w klubie ze swojego rodzinnego miasta, a w tamtych czasach był to jeden z przedstawicieli I ligi, czyli obecnej Ekstraklasy. Przez dziewięć lat rozegrał on w Szombierkach aż 223 mecze, po czym przeniósł się do Legii Warszawa, gdzie spędził kolejne trzy lata.

W barwach drużyny z Warszawy wystąpił między innymi podczas otwarcia legendarnego obiektu w Barcelonie, jakim jest Camp Nou. Mało który piłkarz może się dziś pochwalić występem w tak historycznym spotkaniu. Legia zagrała wówczas z zespołem z Barcelony jako reprezentacja Warszawy, choć była złożona głównie właśnie z zawodników Wojskowych.

Gdzie obejrzeć mecz Chelsea - Bayern Monachium? Transmisja w tv i online, relacja na żywoGdzie obejrzeć mecz Chelsea - Bayern Monachium? Transmisja w tv i online, relacja na żywoCzytaj dalej

Nie żyje dwukrotny reprezentant Polski

Helmut Nowak wystąpił również dwukrotnie w reprezentacji Polski. Kibice i trenerzy cenili go za świetną postawę w rozgrywkach I ligi, w związku z którą stał się on prawdziwą legendą Szombierek. Helmut Nowak nie żyje. Miał 82 lata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News