Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Listopada 2020

Nie żyje reprezentant Francji. Wicemistrz świata odszedł zdecydowanie za wcześnie

Nie żyje słynny reprezentant Francji i jeden z najlepszych zawodników w jej historii. Sportowiec, który ma na koncie m.in. wicemistrzostwo świata, zmarł nagle w bardzo młodym wieku. Informacja o odejściu uwielbianego przez kibiców zawodnika poruszyła wszystkich, którzy mieli okazję oglądać mecze z jego udziałem.

Nie żyje jeden z najsłynniejszych zawodników w historii reprezentacji Francji w rugby. W bardzo młodym wieku zmarł Christophe Dominici, wicemistrz świata i ikona tego sportu. Przedwczesne odejście sportowca zasmuciło kibiców.

Na jaw wyszło, ile miał zarobić Marcin Najman w trakcie Fame MMA. Czyste szaleństwo, mało kto może śnić o takich kwotachNa jaw wyszło, ile miał zarobić Marcin Najman w trakcie Fame MMA. Czyste szaleństwo, mało kto może śnić o takich kwotachCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  2. Podczas noszenia maseczki parują ci okulary? Genialny trik lekarza, pozbędziesz się problemu w kilka sekund
  3. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli


Nie żyje legenda francuskiego sportu

Bardzo smutne informacje napłynęły do nas z Francji. Tamtejsze organizacje rugby potwierdziły, że zmarł jeden z najpopularniejszych zawodników w ostatnim ćwierćwieczu. W wieku zaledwie 48 lat zmarł Christophe Dominici.

Dominici ma na koncie wiele sukcesów, które zagwarantowały mu miejsce wśród legend francuskiego rugby. Z reprezentacją “Tricolores” sięgnął m.in. po wicemistrzostwo świata. Dwukrotnie zdobył też Puchar Sześciu Narodów (2006 i 2007.

- Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem Stade Francais Paris przekazuje informację o śmierci Christophe'a Dominiciego - przekazał we wtorek klub Stade Francais, w którym Dominici spędził najlepsze lata kariery.

- To był geniusz rugby i niezrównany przyjaciel. Pozostawia wielką pustkę w naszej klubowej rodzinie. Nasze myśli kierują się w stronę jego bliskich, jego partnerki Loretty, córek Chiary i Mii - wspominali zmarłego klubowi przedstawiciele.

- Nasza społeczność opłakuje tragiczną śmierć byłego skrzydłowego Christophe'a Dominiciego. Myślami jesteśmy z jego rodziną i bliskimi. - napisała w mediach społecznościowych Francuska Federacja Rugby.

Radio Zet podało właśnie tragiczną wiadomość. Uczestnik mundialu zginął w wypadku, miał tylko 33 lataRadio Zet podało właśnie tragiczną wiadomość. Uczestnik mundialu zginął w wypadku, miał tylko 33 lataCzytaj dalej


Christophe Dominici odszedł nagle w wieku 48 lat

Chritophe Dominici reprezentował barwy francuskiej kadry przez 9 lat. Od 1998 do 2007 roku rozegrał dla niej 67 meczów. W tym czasie przyczynił się do wielkich sukcesów tej drużyny.

Między innymi dzięki jego fantastycznej grze Francuzi dotarli do półfinału mistrzostw świata w 1999 roku. Do historii rugby przeszła piękna akcja Dominiciego w meczu półfinałowym z Nową Zelandią. Popisał się wówczas efektownym przyłożeniem.

Francuzi wygrali spotkanie półfinałowe 43:31. W finale musieli jednak uznać wyższość Australii. Zawodnik zyskał jednak wielu fanów w trakcie imprezy i dzięki tym, jak również występom w kolejnych latach, ugruntował swoją pozycję jako legendy francuskiego rugby.

Dominici oprócz wicemistrzostwa świata, a także wspomnianych triumfów w Pucharze Sześciu Narodów, odnosił sukcesy w rozgrywkach klubowych. Aż pięciokrotnie sięgał ze Stade Francais po mistrzostwo Francji. Na razie nie znamy przyczyny śmierci sportowca.

Źródło: Twitter

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Tajemnicza kosmiczna eksplozja gwiazdy. Po 350 latach pojawiły się wstrząsające doniesienia
  2. Gdy matka reżysera zobaczyła "07 zgłoś się", nie przebierała w słowach. Padło określenie, które zawstydziłoby samego Borewicza
  3. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  4. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
  5. Właśnie podano tragiczne wiadomości. Nie żyje polski uczestnik mistrzostw świata, był legendą sportu
  6. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  7. Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzecz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News