Nie żyje trener
Pixabay/41330
Autor Łukasz Kowalski - 25 Listopada 2020

Właśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarł polski piłkarz, przegrał z ciężką chorobą

Nie żyje były młodzieżowy reprezentant Polski i wybitny szkoleniowiec Mścisław Szulc. Od lat zmagał się ciężką chorobą. Odszedł 10 listopada w wieku 75 lat. O śmierci wychowawcy wielu znakomitych zawodników i reprezentantów Polski poinformowała rodzina byłego szkoleniowca. Całe środowisko pogrążyło się w żałobie i podkreśla zasługi Szulca w rozwój piłki nożnej szczególnie w Łodzi.

Nie żyje były młodzieżowy reprezentant Polski i późniejszy szkoleniowiec medalistów mistrzostw świata Mścisław Szulc. Były szkoleniowiec od lat zmagał się z bardzo poważną chorobą. Zmarł 10 listopada. Miał 75 lat.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  2. Podczas noszenia maseczki parują ci okulary? Genialny trik lekarza, pozbędziesz się problemu w kilka sekund
  3. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusachAdam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusachCzytaj dalej

Nie żyje wybitny polski trener

Szulc na świat przyszedł 1 stycznia 1945 roku, a już kilkanaście lat później był jedną z największych nadziei polskiego futbolu. W 1962 roku znalazł się młodzieżowej reprezentacji Polski prowadzonej przez Władysława Stiasnego.

Napastnik znalazł się wśród pereł polskiego futbolu. W młodzieżowej reprezentacji Polski w ataku partnerowali mu Włodzimierz Lubański i Andrzej Jarosik. W kadrze grali też późniejsi znakomici zawodnicy jak: Zygmunt Anczok, Zygmunt Maszczyk, Zdzisław Kostrzewiński i Stanisław Dawidczyński.

Zawodnik przez całą karierę był związany z łódzkimi klubami. Reprezentował barwy ŁKS, Widzewa, Łodzianki i ChKS. W latach 1962-1968 zagrał w barwach ŁKS 13 spotkań w I lidze (obecnie Ekstraklasa) i strzelił gola). Jednak jego syn, Damian, wspomina, że jako zawodnik, ale także jako trener był związany również z innymi zespołami.

- Został też zaproszony do rozwoju piłkarstwa w Kanadzie, gdzie w najwyższej lidze reprezentował Polonię Toronto. Był tam też trenerem pierwszego zespołu - wspomina Damian Szulc zmarłego ojca na łamach łódzkiego związku piłkarskiego.

Przemysław Saleta oskarża Marcina Najmana o kradzież. Bokser pokazał mocny dowód (FOTO)Przemysław Saleta oskarża Marcina Najmana o kradzież. Bokser pokazał mocny dowód (FOTO)Czytaj dalej

Podopieczni wspominają zmarłego trenera

Karierę zawodnika przerwała bardzo poważna kontuzja kolana. Po jej wyleczeniu rozpoczął pracę szkoleniowca i wychował pokolenia piłkarzy, którzy później regularnie występowali nie tylko w polskich, ale także zagranicznych klubach.

- Nie sposób wymienić wszystkich, ale bardziej znani zawodnicy taty to: Włodzimierz Smolarek, Witold Wenclewski, Juliusz Kruszankin, Piotr Soczyński i Bogusław Plich - mówił syn zmarłego zawodnika. - Poświęcił całe swoje życie dla rozwoju i dobra polskiej oraz łódzkiej piłki nożnej - dodał.

- Niektórzy mówili mi, że nie widzieli nigdy zawodnika o takich umiejętnościach. Tak twierdził m.in. Władysław Król. Wielce zasłużony zawodnik i trener mówił o tacie „polski Pele” - wyjawił Damian Szulc.

- Do dziś pamiętam, jak z wywieszonymi językami patrzyliśmy na jego pokazy żonglerki, urozmaicone na przykład zdejmowaniem lub zakładaniem bluzy od dresu. Uczył nas strzelać nożycami, z przewrotki - opowiedział jeden z byłych podopiecznych trenera Szulca, Juliusz Kruszankin, który w swojej karierze występował m.in. w Legii Warszawa, Hapoelu Hajfa, ŁKS-ie czy reprezentacji Polski.

- Jako trener był bardzo ambitny, chciał nam przekazać jak najwięcej wiedzy i umiejętności piłkarskich, a przy okazji chciał też wygrywać wszystkie mecze - dodał Kuszkanin.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Tajemnicza kosmiczna eksplozja gwiazdy. Po 350 latach pojawiły się wstrząsające doniesienia
  2. Gdy matka reżysera zobaczyła "07 zgłoś się", nie przebierała w słowach. Padło określenie, które zawstydziłoby samego Borewicza
  3. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  4. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
  5. Właśnie podano tragiczne wiadomości. Nie żyje polski uczestnik mistrzostw świata, był legendą sportu
  6. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  7. Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzecz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News