Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 26 Maja 2020

Nie żyje selekcjoner reprezentacji Brazylii. Jeszcze niedawno prowadził kadrę na mundialu

Nie żyje selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Brazylii, który poprowadził kadrę na dwóch ostatnich mundialach. Po ostatnich mistrzostwach świata trener zapadł na ciężką chorobę, która ostatecznie spowodowała śmierć szkoleniowca. Miał 63 lata.

Paulo Oswaldo Alvarez chorował na raka wątroby. Kibice futbolu pamiętają go z dwóch ostatnich edycji mistrzostw świata kobiet, w których poprowadził reprezentację Brazylii. Niestety żaden z turniejów nie zakończył się po myśli "Canarinhos". W 2015 roku Brazylijki odpadły w 1/8 finału z Australią, natomiast cztery lata później na tym samym etapie turnieju musiały uznać wyższość Francuzek.

Kamil Stoch obchodzi dzisiaj urodziny. Z tej okazji złożył życzenia wszystkim Polakom, padły piękne słowa (FOTO)Kamil Stoch obchodzi dzisiaj urodziny. Z tej okazji złożył życzenia wszystkim Polakom, padły piękne słowa (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Złapali go na A1 po pościgu w samochodzie za blisko pół miliona

Nie żyje Paulo Oswaldo Alvarez

Kadencja Alvareza w reprezentacji Brazylii nie była jednak wyłącznie pasmem porażek. Szkoleniowiec dwukrotnie wygrał Copa America w latach 2014 i 2018 oraz Igrzyska Panamerykańskie. W igrzyskach w Rio de Janeiro zajęła czwarte miejsce.

Po turnieju olimpijskim podał się do dymisji, a jego miejsce zajęła Emily Lima, która była pierwszą kobietą prowadzącą kadrę Brazylii, ale w 2017 roku została zwolniona. Wtedy popularny Vadao wrócił na stanowisko. Po odejściu z kadry w 2019 roku nie podjął już żadnej pracy.

Wielki rywal ocenił Roberta Lewandowskiego. Mocne słowa gwiazdoraWielki rywal ocenił Roberta Lewandowskiego. Mocne słowa gwiazdoraCzytaj dalej

Legenda żegna trenera

Po śmierci szkoleniowca wzruszający wpis w mediach społecznościowych opublikowała legenda kobiecej reprezentacji Brazylii Martha. "Jestem dumna z tego, że mogłam przeżyć te chwile u twego boku i dziękuję, że mogłam się tyle od Ciebie nauczyć" - napisała na Instagramie sześciokrotna zdobywczyni tytułu najlepszej piłkarki świata.

Alvarez zmarł na raka wątroby, który jest uznawany za jeden z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Współczynnik przeżycia ponad 5 lat z tą chorobą wynosi zaledwie 16 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy kraj w Europie ogłosił, że pokonał koronawirusa. Genialna wiadomość
  2. Kobieta podczas spaceru zajrzała do studzienki. Za chwilę na miejscu była już policja
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News