Nie żyje córka
Unsplash
Autor Piotr Bernaciak - 27 Listopada 2019

Nie żyje córka byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Futbol stracił jedną z najwierniejszych fanek

Nie żyje jedna z najbliższych osób byłego legendarnego piłkarza i trenera reprezentacji Polski. Wiadomość o śmierci kobiety wywołała wielki smutek wśród fanów. Świat piłki nożnej stracił jedną z najwierniejszych fanek.

Nie żyje córka byłego selekcjonera reprezentacji Polski, który został jednak zapamiętany z roli piłkarza. Przed laty święcił on wielkie triumfy wraz z drużyną narodową, ale także podczas swojej kariery zawodniczej w polskiej lidze. Przez lata zapracował sobie na status legendy znanego klubu, a swoją pasją zaraził córkę. Przez lata nie ukrywała ona, że jest blisko związana z polskim futbolem.

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, że nie żyje Irena Kałuża, córka legendarnego Józefa Kałuży, byłego selekcjonera naszej reprezentacji, ale również znanego zawodnika, jednego z najlepszych piłkarzy w historii ligi. Kobieta od wielu lat zajmowała się polską piłką, często pojawiając się na spotkaniach klubu jej ojca i choć nie było o niej zbyt głośno, to właśnie od niej czerpano wiedzę na temat tego, jak wyglądały początki polskiej piłki.

Wyciekło nazwisko zdobywcy Złotej Piłki. Niespodziewana decyzja juryWyciekło nazwisko zdobywcy Złotej Piłki. Niespodziewana decyzja juryCzytaj dalej

Nie żyje Irena Kałuża

Irena Kałuża urodziła się jeszcze w latach 20., a więc mogła pamiętać jeszcze występy swojego ojca w czasach początków polskiego futbolu. Józef Kałuża zaczynał karierę profesjonalną w Cracovii i grał w tej drużynie do końca swojej pięknej przygody z piłką. Przez ten czas dorobił się statusu legendy, a obecnie stadion Pasów mieści się przy ulicy jego imienia. Przy obiekcie stoi pomnik przedstawiający Józefa Kałużę.

Mała Irena mogła zapamiętać czasy, gdy jeszcze przed wojną Józef Kałuża był selekcjonerem naszej reprezentacji. O kobiecie nie mówiło się zbyt głośno, choć starała się pojawiać na stadionie Cracovii i śledzić losy ukochanej drużyny jej oraz jej ojca. W ostatnich latach bywała tam nieco rzadziej, jednak z dawnego reportażu fanów Cracovii wiemy, że była ona bardzo zaangażowana w polską piłkę.

Nie żyje córka byłego selekcjonera

Dowiedzieliśmy się, że Irena Kałuża każdy dzień zaczynała od lektury Przeglądu Sportowego, była bardzo zaangażowana w to, co dzieje się w jej klubie, jednak nie mówiło się o niej tak głośno. Teraz dowiedzieliśmy się, że kobieta nie żyje. Odeszła od nas w niedzielę, na dzień przed meczem Pasów z Zagłębiem Lubin.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News