Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 28 Lipca 2020

Tragiczna wiadomość obiegła media. Komitet olimpijski: Nie żyje legenda sportu, miała 99 lat

Nie żyje jedna z prawdziwych legend światowego sportu, przez lata związana z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl). Światowej sławy działaczka miała ogromny wpływ na rozwój organów zarządzających Igrzyskami olimpijskimi, będąc jedną z pierwszych kobiet, która piastowała nich najwyższe stanowiska.

Nie żyje Flor Isava Fonseca, reprezentantka Wenezueli na Igrzyskach Olimpijskich w 1956 roku w jeździectwie. Większe zasługi miała jednak nie jako sportowiec, a działacz w MKOl, w którym przecierała szlaki dla kolejnych pokoleń kobiet, chcących mieć swój wkład w rozwój ruchu olimpijskiego.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Już dziś. Dzień, na który tysiące Polaków czekało od miesięcy
Żona Kamila Stocha zdradziła, co robi z mężem. Polski skoczek jest prawdziwym szczęściarzem (FOTO)Żona Kamila Stocha zdradziła, co robi z mężem. Polski skoczek jest prawdziwym szczęściarzem (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje legendarna działaczka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

W 1981 roku Flor Isava Fonseca została jedną z dwóch pierwszych kobiet, wybranych na członków MKOl. funckję tą pełniła przez kolejne 20 lat, a w 1990 roku jako pierwsza kobieta w historii została wybrana na członka zarządu MKOl. Swoimi działaniami dążyła do wyrównania szans kobiet w strukturach zarządzających działaniami całego Komitetu.

Fonseca urodziła się w 1921 roku w Caracas w Wenezueli, jednak studia kończyła we Francji oraz Belgii. To otworzyło jej drzwi do kariery jako dziennikarki oraz pisarki, jednak od zawsze jej pasją był sport. W 1939 roku wróciła do Wenezueli gdzie zajęła się jeździectwem, grą w tenisa i hokeja czy pływaniem. To w tej pierwszej z wymienionyc dycyplin reprezentowała kraj na Igrzyskach olimpijskich w Melbourne w 1956 roku.

Wielka tragedia młodego gwiazdora. Jego 22-miesięczna córeczka nie żyje, przegrała z rakiemWielka tragedia młodego gwiazdora. Jego 22-miesięczna córeczka nie żyje, przegrała z rakiemCzytaj dalej

Międzynarodowy Komitet Olimpijski żegna Isavę Fonsecę

Za swoje zasługi Flor Isava Fonseca została Honorowym Członkiem MKOl. Prezydent Komitetu, Thomas Bach, w ciepłych słowach pożegnał legendarną działaczkę - pani Flor Isava Fonseca była wielką osobowością sportów olimpijskich. Jako jedna z pierwszych członkiń Komitetu oraz pierwsza kobieta w jego zarządzie, była wielką propagatorką olimpijskich wartości zarówno w swoich kraju jak i poza nim - cytuje Bacha serwis "olympic.org" - Cały Ruch Olimpijski zapamięta ją jako wielką osobowość ze niezwykłym podejściem do ludzi.

Źródło: olympic.org

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Zwykłe 500 plus nie jako pieniądze, ale jako bon? Wicepremier: to droga, którą chcemy podążać
  3. Ogromne gniazdo szerszeni ukryte w drzewie. Niesamowite nagranie z likwidacji
  4. Szokujące doniesienia z Hiszpanii. Leo Messi wściekły na Barcelonę, może odejść z Hiszpanii
  5. Awantura po awansie Widzewa. Kibice Łodzian wygwizdali, wyklinali i poniżyli swoich piłkarzy, potrzebna była interwencja policji
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał wielki rodzinny dramat. Jego ojciec krzywdził go i matkę w najgorszy sposób
  7. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News