Nie żyje Józef Klimza wiadomości
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 28 Października 2020

Z ostatniej chwili. Nie żyje Józef Klimza, media podały najgorsze wiadomości, tysiące Polaków w żałobie

Nie żyje Józef Klimza, polski piłkarz, który lata temu występował w rozgrywkach Ekstraklasy. Dziś media podały tragiczną wiadomość, która doprowadziła wielu kibiców do smutku. Starsi fani pamiętali występy Klimzy w największych polskich klubach.

Nie żyje zawodnik, który przez wiele lat występował w polskiej lidze, zyskując spore sukcesy. Mowa o piłkarzu znanym z ligi, którą dziś nazywamy Ekstraklasą - lata temu jej odpowiednikiem była jednak I liga, w której grali świetni piłkarze.

Jednym z nich był Józef Klimza, człowiek, który przez lata prowadził z powodzeniem karierę piłkarską. Udało mu się nawet zaliczyć występy w I lidze, dzięki czemu fani darzyli go szacunkiem. Zdołał zapisać się w historii.

Dziś dowiedzieliśmy się, że Józef Klimza nie żyje. Informacje o jego odejściu zasmuciły tysiące kibiców, którzy pamiętali wkład Klimzy w sukcesy klubu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
Anna Lewandowska przerwała milczenie. Szczere słowa o Strajku Kobiet, nie spodobają się wielu osobomAnna Lewandowska przerwała milczenie. Szczere słowa o Strajku Kobiet, nie spodobają się wielu osobomCzytaj dalej

Nie żyje Józef Klimza

Józef Klimza przyszedł na świat 21 listopada 1941. Mężczyzna od najmłodszych lat poświęcił się właśnie spełnieniu swojego marzenia o tym, by zostać sportowcem. Ostatecznie udało mu się osiągnąć sukces, jakim była gra w I lidze. Wówczas grali w niej najlepsi piłkarze świata należący do reprezentacji Polski.

Zawodnik uzbierał jedynie cztery występy w barwach grającej w I lidze (dzisiejszej Ekstraklasie) Polonii Bytom, jednak fani zapamiętali go głównie z częstszej gry w II lidze, gdzie również reprezentował znane polskie kluby.

Grał w Stali Mielec i w Śląsku Wrocław, jednak zapisał się w historii tego drugiego klubu. To właśnie ze Śląskiem wywalczył historyczny, pierwszy w historii awans do I ligi, występując w 12 meczach na jej zapleczu i strzelając jednego gola.

Awans ze Śląskiem Wrocław do najwyższej polskiej ligi był o tyle ważnym wydarzeniem, że była to pierwsza taka sytuacja w historii klubu z Wrocławia. Fani do dziś pamiętają osoby, które doprowadziły Śląska do gry w elicie.

Dziś jednak dotarły do nas tragiczne informacje. Dowiedzieliśmy się, że Józef Klimza nie żyje. Mężczyzna zmarł w wieku 78 lat w Zabrzu. Wielu kibiców przesłało już kondolencje najbliższym i rodzinie zmarłego.

Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowiskoSiostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowiskoCzytaj dalej

Nie żyje znany polski piłkarz

Choć Józef Klimza występował w polskich ligach ponad 50 lat temu, to wciąż pamiętają o nim kibice, którzy pasjonują się przeszłością polskiego futbolu w klubowym wydaniu. Józef Klimza stał się jego ważną częścią.

Stał się on zawodnikiem, który pomimo braku wielu gier w Ekstraklasie zdołał wystąpić w bardzo wielu spotkaniach w niższych ligach w barwach innych, kultowych dzisiaj polskich drużyn.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogórek w programie na żywo uderzyła w Terleckiego z PiS. Poszło o Strajk Kobiet i symbole
  2. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
  4. Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacji
  5. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  6. Rozpędzony czołg z impetem wjechał w osobową Skodę. Niezwykły wypadek - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News