Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Marca 2020

Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu

Nie żyje legendarny w środowisku sportu osób niepełnosprawnych działacz. Bez jego pracy nie byłoby możliwości rywalizacji wyczynowej na najwyższym poziomie dla osób z syndromem Downa. Przyczyną śmierci było zakażenie koronawirusem, którego rozprzestrzeniająca się epidemia wciąż zbiera okrutne żniwo.

Nie żyje legendarny działacz na rzecz sportu osób niepełnosprawnych. Z powodu infekcji wywołanej zakażeniem COVID-19 zmarł dr Geoff Smedley. Bez jego wieloletniej pracy i zaangażowania osoby dotknięte syndromem Downa nie mogłyby rywalizować na najwyższym poziomie w zawodach wyczynowych.

DZISIAJ GRZEJE:

         1. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
         2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy


Piękny gest Wojciecha Szczęsnego. Zrezygnował z fortuny, żeby pomóc. Wielkie brawaPiękny gest Wojciecha Szczęsnego. Zrezygnował z fortuny, żeby pomóc. Wielkie brawaCzytaj dalej


Nie żyje legendarny działacz na rzecz osób niepełnosprawnych. Był zarażony koronawirusem


NIezwykle zasłużonego dla środowiska osób niepełnosprawnych działacza żegnają kibice, sportowcy i media branżowe na całym świecie, ale również w Polsce.

- Bardzo ciężko to pisać, ale odszedł wielki przyjaciel niepełnosprawnych sportowców i ojciec chrzestny sportu wyczynowego osób z zespołem Downa - napisał portal parasportowcy.pl.

Informację o śmierci legendy potwierdził wiceprzewodniczący Sports Union for Athletes with Down Syndrome, założonej przez między innymi właśnie Smedleya, Marco Borzacchini. Mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii Smedley miał podobno zarazić się COVID-19 w połowie marca. Zmarł w czwartek.

Gwiazdor LaLiga złamał kwarantannę. Czekają go olbrzymie kłopoty, oficjalny komentarz klubuGwiazdor LaLiga złamał kwarantannę. Czekają go olbrzymie kłopoty, oficjalny komentarz klubuCzytaj dalej

Świat i najbliżsi żegnają doktora Geoffa Smedleya.

W specjalnym oświadczeniu na stronie SU-DS Marco Borzacchini poinformował o śmierci “ojca chrzestnego” sportu wyczynowego osób z zespołem Downa, jak był częśto nazywany

– Geoff był zaangażowany w pierwsze wydarzenia dla sportowców z zespołem Downa i SU-DS od samego początku, od 2002 r. do ostatniego wydarzenia w Portugalii w grudniu 2019 r., a także do przygotowań do Igrzysk 2020. Poświęcał się pracy, naszym cenionym sportowcom i poprawie sportu osób niepełnosprawnych na całym świecie. Etyka pracy, energia, zaangażowanie i uczciwość Geoffa przejawiały się we wszystkim, co robił. Był troskliwym i ukochanym człowiekiem, rodzinnym, cenionym kolegą, uczonym, mentorem i przyjacielem. Geoff, będziemy tęsknić. Miałem zaszczyt nazywać cię przyjacielem. Pozdrawiamy Cię Geoff – obyś spoczywał w pokoju – zakończył emocjonalny wpis na stronie związku Borzacchini.

ZOBACZ TAKŻE:

      1. Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów "na dziko", oburzające zachowania
      2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
      3. Marcin Najman wyzwany na kolejną walkę. Jego przeciwnik zaskoczy wszystkich kibiców
      4. Juventus Turyn podjął decyzję w sprawie przyszłości klubu. Pilny komunikat mistrza Włoch
      5. Real Madryt podjął decyzję ws. transferu Lewandowskiego. Teraz nie ma już odwrotu
      6. Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczyk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News