Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 30 Marca 2020

Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinę

Nie żyje były mistrz Europy w boksie w wadze junior ciężkiej Angelo Rottoli. Przyczyną śmierci pięściarza był koronawirus. Wcześniej z tego samego powodu życie straciło dwóch członków jego najbliższej rodziny.

Kilkanaście dni temu z powodu epidemii COVID-19 zmarli także matka i brat włoskiego czempiona. Były pięściarz zmarł w wieku 61 lat. Kondolencje dla rodziny Rottoliego napływają ze wszystkich zakątków świata.

Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzeniaWielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinę
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych

Nie żyje Angelo Rottoli. Wielka strata dla boksu

Największe sukcesy Włocha przypadły na przełom lat 80. i 90. W 1987 roku Rottoli przegrał w Bergamo walkę z Portorykańczykiem Carlosem De Leonem o mistrzostwo świata organizacji WBC. Dwa lata później, w tym samym mieście, pokonał Norwega Magne Havnaa i zdobył wakujące mistrzostwo kontynentu.

Pierwsza obrona pasa odbyła się również w 1989 roku. Wówczas Rottoli przegrał z reprezentującym Francję Anacletem Wambą. Włoch na zawodowych ringach stoczył łącznie 34 walki, z których 29 wygrał, trzy przegrał i dwie zremisował.

lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunęlle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunęCzytaj dalej

Trudny okres dla rodziny Rottoliego

Ostatnie tygodnie są prawdziwym piekłem dla najbliższych włoskiego mistrza. Niedawno z powodu koronawirusa zmarli również jego matka i brat.

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już ponad 10 tysięcy osób, a miasto Bergamo w Lombardii, gdzie mieszkał zmarły pięściarz, jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią. W Italii liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła już 75 tys. Śmiertelność na Półwyspie Apenińskim jest zaliczana do najwyższych na świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
  2. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie
  3. Ile zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  4. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  5. Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzenia
  6. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News