Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Kwietnia 2020

Nie żyje mistrz olimpijski. Legenda przegrała ze straszliwą chorobą

Nie żyje jeden z najwybitniejszych lekkoatletów w historii. Wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy i innych najważniejszych imprez od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą, Przez IAAF został uznany za najlepszego zawodnika w historii. 

Nie żyje legendarny zawodnik, który na przestrzeni kilku lat zdominował rywalizację o najważniejsze laury na lekkoatletycznych stadionach. Utytułowany sportowiec zmarł po ciężkiej chorobie.

Polski bramkarz jest rozchwytywany. Chce go bardzo znany klubPolski bramkarz jest rozchwytywany. Chce go bardzo znany klubCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa


Nie żyje jeden z najlepszych zawodników w historii

Do Polski dotarły smutne wiadomości o śmierci jednego z najwybitniejszych olimpijczyków w historii królowej sportu. Nie żyje Janis Lusis, łotewski oszczepnik, który w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia nie miał sobie równych w uprawianej dyscyplinie. Za czasów kariery, startujący jako reprezentant ZSRR wygrał wszystkie najważniejsze tytuły.

Aż czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza Europy. Ma na swoim złoty medal igrzysk olimpijskich wywalczony w Meksyku w 1968 roku. Wywalczył również srebro i brąz tej imprezy, kolejno w Monachium i Tokio. Lusis dwukrotnie ustanawiał rekord świata w długości rzutu oszczepem. W 1968 roku rzucił 91,98, a w 1972 roku 93,80 m.

Reprezentant Polski odchodzi. Jego skoki oglądały tysiące fanów, tracimy znanego zawodnikaReprezentant Polski odchodzi. Jego skoki oglądały tysiące fanów, tracimy znanego zawodnikaCzytaj dalej


Legenda przegrała walkę z chorobą tuż przed swoimi urodzinami

W 1987 roku Janis Lusis został uznany przez IAAF za oszczepnika wszechczasów, a w 2014 roku wprowadzony do lekkoatletycznej Galerii Sław. Rzut oszczepem uprawiała również jego małżonka, Rosjanka Elwira Ozolina, która także może się pochwalić ogromnymi sukcesami. Była mistrzynią olimpijską i rekordzistką świata.

Po zakończeniu kariery Lusis został trenerem i działaczem. Zajął się szkoleniem między innymi swojego syna, Voldemarasa, który wziął udział w igrzyskach w Sydney i Atenach, jednak nie udało mu się zbliżyć do wyników, jakie osiągnął ojciec. 19 maja Janis Lusis skończyłby 81 lat. Niestety niedane będzie mu świętować kolejnych urodzin, gdyż przegrał z chorobą. Od kilku lat były czempion zmagał się z nowotworem.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe
  2. Mężczyzna rzucił się na policjantów z widłami. Potem schował się w wersalce
  3. Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)
  4. Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycję
  5. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  6. GW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemii

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News