Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 30 Września 2020

Żałoba w świecie polskiego sportu. Nie żyje jeden z najważniejszych działaczy

Nie żyje jeden z czołowych działaczy w polskiej piłce ręcznej. Był współtwórcą jednego z największych sukcesów w historii tej dyscyplinie w Polsce. Fani szczypiorniaka z całego kraju przesyłają kondolencje.

W wieku 65 lat zmarł prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej Marek Werle. W latach 2006-2012, przewodniczącym Rady Trenerów ZPRP w latach 2006-2012, a także prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej w latach 2012-2020.

Robert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliościRobert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliościCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Zakazem objęli nie tylko kominki. Za koszenie trawy i grilla też możesz zapłacić mandat aż 5 tys. zł
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa

Nie żyje Marek Werle

Wielkopolskie Związek Piłki Ręcznej przypomina, że Werle współpracował jako trener z kadrą młodzieżową Wojciecha Nowińskiego podczas Mistrzostw Europy w Gdańsku w 2002 roku. Biało-Czerwoni sięgnęli wówczas po tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. W składzie tamtej kadry znaleźli się m.in. Krzysztof Lijewski, Karol Bielecki i Mariusz Jurkiewicz, który później stanowili trzon dorosłej reprezentacji.

Werle ma za sobą bogatą karierę szkoleniową. Był trenerem w AZS-ie Poznań (1984-1988), WKS-ie Grunwald Poznań (1996-1997) i SKF-ie Metalplast Oborniki (2001-2004).

Jerzy Brzęczek żali się na Roberta Lewandowskiego. Jerzy Brzęczek żali się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"Czytaj dalej

Kariera zawodnicza i akademicka

Marek Werle był również czynnym zawodnikiem. Występował w takich zespołach jak MKS Starówka Poznań, AZS Poznań, SKS Posnania oraz Nielby Wągrowiec.

W latach 1979-2000 był nauczycielem akademickim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w latach 1996-2000 kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Źródło: Sportowefakty.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Polacy żegnają się z Ligą Europejską. Nie zagrają w tym roku w europejskich pucharach, Kristianstad okazało się zbyt mocne
  4. Adam Małysz pokazał się z żoną. To niewiarygodne, jak się zmieniła, aż trudno rozpoznać (FOTO)
  5. Nowe obostrzenia wpłyną na życie kibiców piłkarskich. Nie będą mogli oglądać meczów do końca
  6. Moneta 2 zł czasem może być warta nawet 2 tys. zł. Wystarczy, że posiada jeden szczegół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News