Niemcy - Hiszpania
THOMAS KIENZLE/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Września 2020

Niemcy - Hiszpania. Emocje w spotkaniu na szczycie. Zadecydowała ostatni akacja meczu

Niemcy - Hiszpania. W czwartek odbyły się długo wyczekiwane przez kibiców mecze pomiędzy piłkarskimi reprezentacjami narodowymi w ramach rozgrywek Ligi Narodów. W zdecydowanym hicie pierwszej kolejki spotkań doszło do pojedynku Niemców z Hiszpanami.  Mecz zakończył się remisem, mimo prowadzenia naszych zachodnich sąsiadów do ostatnich sekund meczu.

Niemcy - Hiszpania. Za nami hitowe starcie pierwszej kolejki Ligi Narodów 2020. W Stuttgarcie Niemcy podejmowali reprezentację Hiszpanii. Po pełnym efektownych zagrań, spotkanie zakończyło się remisem. Zadecydowała akcja z końcówki meczu.

Wielki dzień w życiu Cristiano Ronaldo? Wszystko zdradziło nagranie na InstagramieWielki dzień w życiu Cristiano Ronaldo? Wszystko zdradziło nagranie na InstagramieCzytaj dalej

1. Władze Wuhan biją na alarm. Sytuacja z początku pandemii się powtarza
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę

Niemcy - Holandia. Hit na początek Ligi Narodów

W czwartkowy wieczór odbyły się pierwsze mecze piłkarskiej Ligi Narodów 2020. Nim do rywalizacji przystąpią Polacy, mieliśmy okazję ekscytować się starciem prawdziwych gigantów. W Stuttgarcie Niemcy zmierzyli się z Hiszpanią. Na boisku zabrakło kilku gwiazd, które nadal odpoczywają po przedłużonym sezonie klubowym, jednak i tak mogliśmy cieszyć oczy zagraniami najlepszych piłkarzy świata.

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek, ale okazji do strzelenia gola z jednej, jak i drugiej strony nie brakowało. Już w 11. minucie Niemcy mogli objąć prowadzenie, jednak sprytny strzał w dolny róg bramki głową Thilo Kehrera, zdołał na rzut rożny sparować David De Gea. Siedem minut później De Geę do ponownego wysiłku zmusił Leroy Sane, jednak i tym razem hiszpański golkiper okazał się lepszy.

W 23. minucie pierwsza okazja Hiszpanów i strzał Sergio Busquetsa. Zastępujący nieobecnych Manuela Neuera i Marca-Andre Ter Stegena Kevin Trapp zdołał zatrzymać piłkę. Najlepszą okazję w pierwszych 45. minutach zmarnował jednak Rodrigo. Nowy zawodnik Leeds United minął już nawet Kevina Trappa, ale zwlekał z oddaniem strzału i to właśnie niemiecki bramkarz przy asyście obrońców zdołał wybić Hiszpanowi piłkę spod nóg. Do przerwy 0:0.

Robert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiRobert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzjiCzytaj dalej

Niemcy roztrwonili prowadzenie w ostatnij sekundzie

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Już jedna z pierwszych okazji stworzonych przez Niemców przyniosła im bramkę. W 50. minucie najlepiej w polu karnym Hiszpanów zachował się Timo Werner, który strzałem w długi róg nie dał szans Davidowi De Gei. W 57. minucie wyrównania poszukał Rodrigo. Zawodnik spróbował zaskakującego uderzenia z dystansu, ale piłka przeleciała minimalnie ponad poprzeczką.

Trzy minuty później Niemcy stworzyli okazję, która mogła przynieść im podwyższenie wyniku. Leroy Sane pięknie popędził prawą stroną boiska, po czym wyłożył piłkę Timo Wernerowi między nogami obrońcy. Ten jednak nie potrafił skutecznie wykorzystać zagrania kolegi i uderzył tylko w boczną siatkę. NIesamowita była końcówka spotkania. Dopiero w czwartej, ostatniej minucie spotkania, Hiszpanie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i zamieszaniu w polu karnym, pilkę z najbliższej odległości w bramce Niemców umieścił Jose Gaya. Tym samym mecz zakończył się remisem 1:1, a Niemcy mogą mieć spory niedosyt, że nie utrzymali korzystnego wyniku.

1. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary
  2. Polacy wezmą udział w kolonizacji Księżyca. Europejska Agencja Kosmiczna jest zachwycona
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)