Robert Lewandowski niemcy koszulka
YouTube - DW Kick Off
Autor Piotr Bernaciak - 28 Listopada 2019

Niemieccy dziennikarze promują się wizerunkiem Lewandowskiego w koszulce Niemiec. Trwa dyskusja w polskich mediach

Robert Lewandowski kojarzony jest na całym świecie z doskonałą grą. Polak stał się symbolem sukcesu, co niektórzy postanowili wykorzystać do własnych celów. Postępowanie niemieckich dziennikarzy stało się przedmiotem sporego zamieszania.

Robert Lewandowski może zaliczyć ostatnie miesiące do bardzo udanych. Reprezentant Polski zalicza indywidualne sukcesy w barwach Bayernu Monachium, jest zdecydowanie jednym z najlepszych zawodników całej Bundesligi, udało mu się również awansować z polską reprezentacją na Euro 2020, a w najbliższych miesiącach dodatkowo jego rodzina się powiększy.

Wydawałoby się, że Polak może uchodzić za wzór człowieka sukcesu, jednak okazuje się, że niektórzy chcą wykorzystać to do własnych celów. Zachowanie niemieckich dziennikarzy sportowych zostało dostrzeżone i niewykluczone, że będą oni musieli ponieść konsekwencje swojego postępowania.

Uczestnik Fame MMA chce walczyć dwa razy na kolejnej gali! Wyzwał do walki gwiazdę sportuUczestnik Fame MMA chce walczyć dwa razy na kolejnej gali! Wyzwał do walki gwiazdę sportuCzytaj dalej

Robert Lewandowski opisany przez niemieckich dziennikarzy

Dziennikarze z niemieckiego Deutsche Welle postanowili stworzyć film przedstawiający historię sukcesu Roberta Lewandowskiego. Nie zabrakło w nim wielu odniesień do jego przeszłości, wypowiedzi najbliższych oraz licznych zdjęć z dzieciństwa polskiego napastnika. Wśród nich pojawiło się słynne zdjęcie naszego snajpera w koszulce reprezentacji Niemiec, które jest bardzo popularne wśród polskich internautów.

Problem w tym, że Niemcy postanowili promować swój film właśnie tym zdjęciem, co wywołało wielkie zamieszanie w internecie. Jeden z polskich dziennikarzy zwrócił uwagę na ten fakt. Marcin Makowski, przedstawiciel WP, postanowił podzielić się filmem niemieckiej produkcji.

Robert Lewandowski w koszulce reprezentacji Niemiec

- Czyli zostal Kopernikiem pilki nożnej - pisze jedna z internautek, sugerując, że niemieccy dziennikarze chcą "przywłaszczyć sobie" sukces Roberta Lewandowskiego i przedstawić go jako reprezentanta Niemiec.

Trudno powiedzieć, czy taki był rzeczywiście zamysł Niemców, jednak wobec ich pomysłu powstało ogromne zamieszanie. Trudno powiedzieć, czy Robert Lewandowski chciałby być przedstawiany w ten sposób, jednak warto zauważyć, że takie postawienie sprawy nie spodobało się sporej części polskich internautów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zlatan Ibrahimović ogłosił bardzo ważną decyzję. Jego wybór wywołał lawinę komentarzy
  2. Niemieckie media oceniają mecz Lewandowskiego. "To był szalony popis"
  3. Poznaliśmy najlepszego piłkarza młodego pokolenia. Nie dał szans konkurencji
  4. Nie żyje córka byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Futbol stracił jedną z najwierniejszych fanek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News