Noriaki Kasai
East News
Autor Bartosz Goluch - 12 Lutego 2020

Noriaki Kasai ma problemy. Już nie zobaczymy go na skoczni?

Noriaki Kasai zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata w 1989 roku. Od tamtej pory Japończyk regularnie występował w zawodach skoków narciarskich i na dobre zakorzenił się w świadomości fanów tej dyscypliny. Niestety wiele wskazuje na to, że kariera sympatycznego skoczka dobiega końca.

Noriaki Kasai nie ma za sobą najlepszego sezonu. Japoński skoczek ani razu nie zakwalifikował się do finałowej 30-tki konkursu Pucharu Świata i stracił miejsce w reprezentacji kraju. Wszystko wskazuje na to, że jego przygoda ze skokami dobiega końca. Według najnowszych doniesień, 47-letni zawodnik nie figuruje w planach kadry na najbliższe miesiące.

Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na EuroJerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na EuroCzytaj dalej

Noriaki Kasai schodzi z piedestału

Po kiepskich występach w pierwszej połowie cyklu Pucharu Świata Kasai stracił miejsce w reprezentacji Japonii. W kolejnych tygodniach występował w Pucharze Kontynentalnego, jednak również tam odstawał od czołówki. Na początku lutego powrócił do Pucharu Świata w rodzimym Sapporo, jednak nawet tam nie zdołał zapunktować.

Po zawodach na Okurayamie, Noriaki Kasai miał powrócić do międzynarodowej rywalizacji podczas konkursów Pucharu Świata w Rasnovie, gdzie miało wystąpić zaplecze reprezentacji Japonii, zaś resztę zimy miał dokończyć w Pucharze Kontynentalnym. Ostatecznie wypadł również z kadry B, w której znaleźli się Yuken Iwasa, Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto oraz Hiroaki Watanabe.

Nie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historiiNie żyje słynny bokser. Był autorem najszybszego nokautu w historiiCzytaj dalej

Zasłużony skoczek na reprezentacyjnym aucie

Wszystko wskazuje, że w tym sezonie nie zobaczymy leciwego zawodnika w Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym. Forma Kasaiego w ostatnim czasie jednak wzrosła, gdyż podczas krajowych zawodów nie odstawał od innych japońskich skoczków. W rozgrywanym 8 lutego Tvh Cup na Okurayamie był czwarty, za Yukenem Iwasą, Daikim Ito oraz Rikutą Watanabe. Trzy dni później w Megmilk Cup na tym samym obiekcie zajął trzecie miejsce, za Hiroakim Watanabe i D. Ito, a przed Iwasą.

Noriaki Kasai 17-krotnie wygrywał w Pucharze Świata. W 1992 roku sięgnął po mistrzostwo świata w lotach narciarskich. Ma na koncie również 10 medali mistrzostw świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, co dalej z Robertem Kubicą. Polski kierowca wystąpi w barwach BMW
  2. Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro
  3. Sensacyjne doniesienia ws. pogrzebu Kobego Bryanta. Fani koszykarza nie kryją zaskoczenia
  4. TVP pokaże prawdziwe hity w Lidze Mistrzów. Stacja podjęła bardzo ważną decyzję
  5. Tego jeszcze nie było! Sędzia dostał zakaz stadionowy za haniebne zachowanie
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News