Nowotwór Bamba
Shaun Boggust/Imago Sport and News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 12 Stycznia 2021

Porażające wiadomości przybiły kibiców. Kultowy piłkarz ma nowotwór, pilne oświadczenie klubu

Nowotwór u Sola Bamby. Klub z Cardiff, w którym gra iworyjski obrońca, poinformował za pomocą swojej strony internetowej, że zawodnik właśnie rozpoczyna swoją najważniejszą walkę w życiu. U 35-letniego obrońcy wykryto chłoniaka nieziarniczego. Bamba w najbliższym czasie będzie przechodził chemioterapię.

  • Nowotwór w zespole Cardiff. Klub przekazał bardzo smutne wiadomości
  • U Sola Bamby wykryto chłoniaka nieziarniczego
  • 35-letni Iworyjczyk w najbliższym czasie przejdzie chemioterapię

Nowotwór w Cardiff. Zespół z Championship w oświadczeniu wydanym na stronie internetowej poinformował, że wykryto chłoniaka nieziarniczego u Sola Bamby. Piłkarz w najbliższym czasie będzie przechodził specjalistyczne leczenie.

- Z przykrością informujemy naszych kibiców, że u Sola Bamby zdiagnozowano chłoniaka nieziarniczego. Przy wsparciu naszego zespołu medycznego, natychmiast rozpoczął on leczenie, a co za tym idzie - chemioterapię - napisał klub w oświadczeniu.

Nowotwór u Sola Bamby z Cardiff City

Do tego klub poinformował, że 35-letni obrońca pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej, walkę o powrót do zdrowia w dobrym nastroju Przez cały proces leczenia pozostanie w zespole, gdzie będzie pracował z zawodnikami akademii, a także szkolił się na trenera.

- Powszechnie podziwiany przez kolegów z drużyny, pracowników i kibiców w stolicy Walii, Sol rozpoczął swoją bitwę w pozytywnym nastroju i nadal będzie integralną częścią rodziny Bluebirds - napisał klub w oświadczeniu.

Granerud i inni skoczkowie dostali zakaz. Nie wystąpią w mistrzostwach kraju, pilne doniesieniaGranerud i inni skoczkowie dostali zakaz. Nie wystąpią w mistrzostwach kraju, pilne doniesieniaCzytaj dalej

- Podczas leczenia Sol będzie wspierał swoich kolegów z drużyny na meczach oraz naszych młodszych zawodników w ramach Akademii, z którymi będzie kontynuował swój rozwój trenerski - dodano.

Ta wiadomość zjednoczyła kibiców piłki. W mediach społecznościowych zawodnik otrzymuje od nich mnóstwo słów wsparcia. Klub podał nawet specjalny adres mailowy, na który fani mogą wysyłać życzenia dla Iworyjczyka. Wszyscy mają nadzieję, że walka piłkarza o powrót do zdrowia zakończy się sukcesem.

Wielki cios dla zespołu ze stolicy Walii

Jednocześnie klub w oświadczeniu poprosił o uszanowanie prywatności zawodnika i jego rodziny. - Najnowsze informacje na temat zdrowia Sola będą podawane przez klubowe media - czytamy.

W obecnym sezonie Bamba w zespole Cardiff wystąpił zaledwie 6 razy i spędził na boisku łącznie 91 minut. Do klubu ze stolicy Walii trafił z Leeds United w 2016 roku. Z tym klubem wywalczył w 2018 roku awans do Premier League, skąd spadł po sezonie.

Zawodnik swoją karierę piłkarską rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Paris Saint-Germain. Do zespołu paryżan się nie przebił, ale za to otrzymał szansę gry w szkockim Dunfermline.

Po drodze występował jeszcze w Hibernian FC, ale najwięcej czasu spędził w Championship. Na zapleczu Premier League występował w Leicester City, Leeds United i właśnie Cardiff. Po drodze zaliczył krótkie epizody w tureckim Trabzonsporze i włoskim Palermo.

W reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej zagrał 44 spotkania i strzelił w nich dwie bramki. Z kadrą narodową wystąpił na mistrzostwach świata w Brazylii sześć lat temu. W listopadzie 2011 roku zagrał 90 minut w meczu towarzyskim przeciwko Polsce (1:3).

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News