nowotwór
instagram.com/brianlaudrupofficial
Autor - 15 Września 2020

Legendarny piłkarz wygrał wyniszczającą walkę z nowotworem. Batalia trwała 10 lat

Nowotwór to jedna z najgorszych chorób, z jakimi zmagają się miliony osób na całym świecie. Mimo rozwoju medycyny nowotwory wciąż pozostają bardzo trudne do wyleczenia, choć jak pokazuje przykład jednego z legendarnych niegdyś zawodników, nie zawsze pacjenci stoją na przegranej pozycji. Czasami walka jednak trwa bardzo długo, tak jak w tym przypadku.

Nowotwór, z którym zmagał się jeden z byłych duńskich piłkarzy, został wykryty u niego w 2010 roku. Dopiero po dekadzie zmagań z chorobą usłyszał on od lekarzy dobrą wiadomość. Choć leczenie nie należało do najłatwiejszych, były zawodnik zdołał pokonać raka.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)
  2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę
Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Czytaj dalej

Nowotwór nie złamał byłego mistrza Europy

O swojej chorobie legenda duńskiej piłki nożnej, Brian Laudrup, usłyszał jesienią 2010 roku. Jak się okazało były piłkarz zachorował na ciężki typ nowotworu, chłoniaka grudkowego. Na jego szczęście choroba była wtedy we wczesnym stadium rozwoju, dzięki czemu udało się ją pokonać, jednak nawet mimo to walka z nią trwała aż 10 lat.

Piłkarz o udanym leczeniu poinformował na Instagramie, dziękując przy tym personelowi kliniki w Rigshospitalet w Kopenhadze. - Po dziesięciu latach leczenia i badań usłyszałem, że wszystko jest już dobrze - napisał 51-letni Laudrup.

Tak wygląda nieślubny syn Arnolda Schwarzeneggera. To wykapany ojciec, też został kulturystą (FOTO)Tak wygląda nieślubny syn Arnolda Schwarzeneggera. To wykapany ojciec, też został kulturystą (FOTO)Czytaj dalej

Niezwykłe osiągnięcia na koncie piłkarza

Laudrup to jeden z najbardziej rozpoznawalnych duńskich piłkarzy. W swojej karierze reprezentował barwy m.in. takich klubów jak Bayern Monachium, Chelsea, AC Milan czy Ajax Amsterdam. Na swoim koncie ma wiele trofeów krajowych, a z zespołem Milanu sięgnął po Ligę Mistrzów w 1994 roku.

W reprezentacji Danii rozegrał ponad 80 spotkań, w których strzelił 22 bramki. W 1992 roku wraz z drużyną narodową wziął udział w mistrzostwach Europy, które zapisały się w historii piłki nożnej - wtedy po raz pierwszy i jak na razie jedyny Dania zwyciężyła w turnieju takiej rangi.

Źródło: sport.radiozet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obecnie 1,7 mln Polaków ma dostać 2800 zł. We wtorek Rada Ministrów zajmie się sprawą
  2. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  3. Anna Lewandowska błaga o pilną pomoc. Sytuacja jest dramatyczna, chodzi o życie i zdrowie tysięcy ludzi
  4. Wielka gwiazda przekazała tragiczne informacje. Zmarła jej córka, tysiące osób w żałobie
  5. Ile zarabia Kamil Stoch? Kwota nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądze, o jakich Polacy mogą pomarzyć
  6. Przez przypadek odkryto skarb z okresu II RP. Historia tego miejsca przyprawia o dreszcze

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News