Nowotwór
Facebook CA Banfield
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Marca 2020

Trener po przejściu nowotworu został zmuszony do pracy. Wszystko w czasie epidemii

Nowotwór i przebyta chemioterapia nie powstrzymały cenionego trenera w powrocie do pracy szkoleniowej. Teraz ponownie znalazł się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Przebyte choroby stawiają go w grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa, a władze ligi wciąż nie chcą przerwać rozgrywek.

Nowotwór to tylko jedna z kilku przeciwności, z jakimi musiał się zmierzyć w swoim życiu ceniony argentyński trener Julio César Falcioni. 63-latek obecnie pracuje jako opiekun zespołu występującego w argentyńskiej lidze CA Banfield. Argentyna jako jeden z nielicznych krajów na świecie i ostatni w Ameryce Południowej nie zawiesił jeszcze rozgrywek.

Żona Bartosza Bereszyńskiego przerwała milczenie. Opowiedziała o chorobie męża i ostrzegła PolakówŻona Bartosza Bereszyńskiego przerwała milczenie. Opowiedziała o chorobie męża i ostrzegła PolakówCzytaj dalej

Argentyna jako jedyny kraj w Ameryce Południowej nie przerwał rozgrywek ligowych

Dzisiaj do grona państw, które z obawy przed pandemią koronawirusa zawiesiły rozgrywanie spotkań, dołączyła Rosja. Nasi wschodni sąsiedzi długo opierali się konieczności wstrzymania rozgrywek ligowych, ostatecznie jednak zdecydowali się na ten ruch. Oznacza to, że już tylko Turcja, Ukraina i Węgry na Starym Kontynencie grają w piłkę nożną. Na całym świecie sytuacja wygląda identycznie. Tylko nieliczne państwa wciąż organizują mecze czy imprezy sportowe. Jednym z takich państw jest Argentyna. Ojczyzna Diego Maradony jest ostatnim na swoim kontynencie krajem, który nie przerwał jeszcze sezonu.

Były bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichByły bramkarz reprezentacji Polski zatrzymany. Miał plantację konopi indyjskichCzytaj dalej

Decyzja władz o kontynuowaniu gry naraża zdrowie znanego trenera

Włodarze argentyńskiej federacji wydają się niewzruszeni na otwarte protesty ze strony samych zawodników, trenerów i mediów, które uważają przerwę za konieczność.

- Wszyscy trenerzy jednogłośnie opowiedzieli się za tym, aby nie rozpoczynać Pucharu Argentyny, ale nie zostaliśmy wysłuchani. Jedynie River Plate nie rozegrało swojego spotkania. To co zrobili, było dobre, ale nie przyniosło żadnego efektu - powiedział Julio César Falcioni, trener CA Banfield.

Falconi jest jednym z największych zwolenników wstrzymania ligi. Były reprezentant Argentyny, ceniony w południowej Ameryce trener jest zmuszany przez władze związku do dalszej pracy, mimo że znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka w razie zachorowania na koronawirusa. Wszystko przez ciężkie choroby, jakie przebył już w swoim życiu.

- Miałem zapalenie płuc i raka. Przeszedłem chemioterapię. Jestem obarczony wysokim ryzykiem, ale mimo to muszę dalej pracować w klubie i w piątek prowadziłem zespół, bo zagrożono nam odebraniem punktów, jeśli odmówimy rywalizacji. Lekarz zabronił mi tego, ale nie mogę zostawić zespołu - powiedział argentyński trener.

Falconi ma na myśli spotkanie jakie jego zespół rozegrał na wyjeździe z Gimnasią La Plata. Mecz rozegrano przy pustych trybunach i bez tradycyjnych uścisków dłoni między zawodnikami. Takie środki bezpieczeństwa również zdaniem szkoleniowca nie mają już sensu.

- Co z tego, skoro przez kolejne 90 minut mamy walkę kontaktową? - dziwi się 63-latek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobitny apel WHO do wszystkich państw. Zaniedbujemy jedną, arcyważną rzecz
  2. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu
  3. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  4. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  5. Żona byłego piłkarza Ekstraklasy robi furorę w sieci. Jej wysportowane ciało rozpala internautów (ZDJĘCIA)
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News