Pilne
Zestadionu
Autor Piotr Bernaciak - 18 Grudnia 2019

Były reprezentant Polski ujawnił, że walczy ze śmiertelną chorobą. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc

Nowotwór zaatakował kolejną osobę związaną ze sportem. Tym razem na jaw wyszła informacja, że ta choroba przytrafiła się byłemu reprezentantowi Polski. Potrzebuje on natychmiastowej pomocy.

Nowotwór to choroba, którą niezwykle ciężko jest pokonać. Dotyka on coraz więcej osób ze świata sportu. Teraz padło na wielokrotnego reprezentanta Polski i czterokrotnego mistrza kraju. Zmaga się on z nowotworem już od kilku lat, jednak dopiero teraz uruchomiono zbiórkę, która ma mu pomóc.

Była gwiazda Ekstraklasy wróci do Polski? Powstały nowe okolicznościByła gwiazda Ekstraklasy wróci do Polski? Powstały nowe okolicznościCzytaj dalej

Nowotwór węzłów chłonnych jest bardzo ciężką chorobą

Sportowcem, który potrzebuje pomocy jest Andrzej Truty. To były polski hokeista, uczestnik mistrzostw świata w 1993 i 1994 roku. Jego największym sukcesem jest zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski z Podhalem Nowy Targ. Ta sztuka udała mu się dwukrotnie: w 1993 i 1996 roku. Karierę zakończył w 1999 roku.

Truty grał w takich klubach, jak STS Sanok, GKS Jastrzębie-Zdrój, Naprzód Janów, HC Brunico, HC LEV Hradec Kralove i EV Moosburg.

Choroba, z którą zmaga się od czterech lat, niestety zmieniła go nie do poznania. To nowotwór węzłów chłonnych. Przez to jego macierzysty klub - Podhale Nowy Targ - planuje dla niego zorganizować zbiórkę pieniędzy w trakcie spotkania z Unią Oświęcim.

Nowotwór ma już od czterech lat

- Podczas piątkowego meczu z Unią Oświęcim planujemy zorganizowanie kwesty, która wspomoże cel, jakim jest leczenie Andrzeja Trutego - powiedział na łamach Interii prezes Podhala Nowy Targ Marcin Jurzec. Wesprzeć go można także na stronie zrzutka.pl.

- Andrzej Truty od czterech lat zmaga się z chorobą nowotworową węzłów chłonnych. Po trzech operacjach potrzebuje długotrwałej kosztownej terapii. Z powodu choroby znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej, dlatego z inicjatywy klubu JKH GKS Jastrzębie oraz kolegów ze środowiska hokejowego, postanowiliśmy pomóc mu w zebraniu pieniędzy na dalsze leczenie. Osoby chcące pomóc zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy – czytamy na stronie zrzutka.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czołowy polski klub ma potężne problemy finansowe. Piłkarze nie dostają pieniędzy
  2. Dziennikarze zgłaszają swój pomysł trenerowi Milanu. Chodzi o Krzysztofa Piątka
  3. Messi nie powinien zdobyć Złotej Piłki? "To niesprawiedliwe, inny piłkarz jest najlepszy na świecie"
  4. Polscy piłkarze zdyskwalifikowani za doping. Mamy listę zawodników
  5. Znany skoczek upadł w trakcie konkursu. Teraz usłyszał najgorszą diagnozę od lekarzy
  6. Nie żyje 26-letni sportowiec, wielokrotny mistrz. Zginął w absurdalnym wypadku podczas treningu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News