Bjorn Einar Romoren
Youtube
Autor - 22 Stycznia 2020

Kultowy skoczek zmaga się z rakiem. Pojawiły się szanse na wyzdrowienie

Nowotwór niestety bardzo często atakuje również sportowców. Od dłuższego czasu z jego złośliwą odmianą zmaga się znany skoczek narciarski. Na szczęście pojawiła się szansa na to, że wyzdrowieje.

Nowotwór to bardzo groźna choroba, która niestety dotyka coraz więcej osób. Do tego grona zaliczają się również sportowcy. Wśród nich jest skoczek narciarski, który walczy o swoje życie od dłuższego czasu.

Polskie siatkarki powalczą o awans. Pierwsza taka szansa od latPolskie siatkarki powalczą o awans. Pierwsza taka szansa od latCzytaj dalej

Nowotwór zaatakował znanego skoczka

Chodzi o Bjoerna Einara Romoerena, który w lipcu zeszłego roku przekazał całemu światu, że choruje na raka. Zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór kręgosłupa, który nazywany jest mięsakiem Ewinga. Brzmiało to naprawdę strasznie, jednak były zawodnik nie zamierzał się poddać.

Romoeren przeszedł już ostatni cykl chemioterapii. Nowotwór nie potrafi go pokonać. Jak napisał na swoim koncie na Instagramie, najtrudniejsze ma już za sobą.

- Moja trzynasta chemioterapia i ostatnia!!! Nie mogę się doczekać następnych dni, ale na szczęście niedługo zakończę chemię! - napisał Romoeren. Zdecydowanie więcej powiedział norweskiej prasie.

Nowotwór to niezwykle groźna choroba, z którą Romoeren skutecznie walczy

- Ostatnie sześć miesięcy upłynęło mi bardzo szybko, bo bardzo dużo się wydarzyło. Z drugiej strony był to bardzo nudny czas, ponieważ w jednym tygodniu przyjmuję chemioterapię, w drugim śpię, a trzeci staram się wykorzystać jak najlepiej. Nie ma energii, by robić zbyt wiele. Staram się spędzać jak najwięcej czasu z dziećmi i rodziną - mówił na łamach Hopplandslaget.

W przeszłości ten zawodnik odnosił wielkie sukcesy. Był m.in. brązowym medalista igrzysk olimpijskich, trzykrotnym medalistą MŚ w skokach narciarskich oraz cztery razy zdobył medal MŚ w lotach. W sezonie 2003/04 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Od 2002 roku regularnie znajdował się w czołówce. Swoją karierę zakończył w 2014 roku w Planicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Sławomira Peszki nie ma litości dla męża. "Jak ty czegoś nie odje... raz na pół roku, to nie jesteś sobą"
  2. Legendarny napastnik Legii Warszawa w Premier League? Trafi tam zamiast Piątka
  3. Polski sportowiec ośmieszony przez działaczy. Pieniądze ważniejsze, niż pamięć
  4. Gorzka prawda na temat Adama Małysza wyszła na jaw. Bezlitosne słowa byłego trenera
  5. Wisła Kraków daleka od bankructwa? Kolejny piłkarz w zespole
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News