Nowotwór
Pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 26 Maja 2020

Znany polski sportowiec zachorował na nowotwór. Lekarze dają mu najwyżej półtora roku życia

Nowotwór zaatakował organizm trzykrotnego mistrza Polski w rajdach samochodowych. Rokowania lekarzy są bardzo pesymistyczne, którzy dają sportowcowi zaledwie niecałe dwa lata życia. Rajdowca wspierają koledzy po fachu, którzy zorganizowali w internecie zbiórkę na jego leczenie.

Marcin Turski jest dobrze znany fanom rajdów samochodowych. Trzykrotnie zostawał mistrzem Polski - indywidualnie i w klasyfikacji zespołów. Teraz walczy o powrót do normalnego życia i pokonanie nowotworu jelita grubego. "Kiedyś widowiskowo ścigał się po oesach, a dziś prowadzi najtrudniejszy wyścig o własne zdrowie" - pisze dawny rywal Turskiego, Krzysztof Hołowczyc.

Nie żyje selekcjoner reprezentacji Brazylii. Jeszcze niedawno prowadził kadrę na mundialuNie żyje selekcjoner reprezentacji Brazylii. Jeszcze niedawno prowadził kadrę na mundialuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Złapali go na A1 po pościgu w samochodzie za blisko pół miliona

Nowotwór zaatakował Turskiego. Rajdowiec walczy o życie

Przed dwoma laty rajdowiec usłyszał diagnozę, która była dla niego jak wyrok. Lekarze oszacowali, że zostało mu najwyżej 40 miesięcy życia. Na domiar złego organizm kierowcy nie tolerował chemii, której 12 cykli przeszedł. - Zawsze byłem zdrowy jak koń. Cytryna i miód wystarczały, by przegonić przeziębienie. Aż tu niespodziewanie przyplątał się rak, którego nie da się już tak łatwo pozbyć - mówi w rozmowie z WP Sportowefakty Turski.

Sytuacja byłego mistrza Polski jest dramatyczna. Nie dość, że zmaga się z poważną chorobą, to dodatkowo nie stać go na leczenie. Na szczęście pomagają mu rodzina oraz przyjaciele. - Rodzina bardzo mocno mnie wspiera. Mentalnie jak i finansowo, ale oni też mają swoje dzieci, swoje życiowe problemy. Przez wiele lat sam pomagałem innym i nie wyobrażałem sobie, że sam mogę kiedyś takiej pomocy potrzebować - przyznaje rajdowiec.

Wielki transfer Kamila Glika stanie się faktem? Wielki transfer Kamila Glika stanie się faktem? "To już nie są przypuszczenia"Czytaj dalej

Internetowa zbiórka uratuje mistrza?

W serwisie siepomaga.pl przyjaciele Turskiego zorganizowali zbiórkę, której celem jest zebranie 100 tys. złotych, potrzebnych na leczenie trzykrotnego mistrza Polski. Kwota pozwoli na zastosowanie nowatorskiej terapii, która jest po pierwszych testach i daje nadzieję 46-latkowi na wyzdrowienie.

W gronie osób propagujących akcję znalazł się Krzysztof Hołowczyc. "Trzymaj się 'Turas'. Zwyciężysz!" - dopinguje kolegę w mediach społecznościowych.

Źródło: WP Sportowefakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News