nowotwór
Pixabay
Autor Piotr Mika - 28 Września 2020

Miguel Van Damme walczy ze śmiertelną chorobą. Przeszczep i leki nie pomogły, nie zostało mu wiele czasu

Nowotwór w wielu przypadkach jest chorobą niezwykle trudną do wyleczenia, która nie oszczędza również sportowców, mających często najlepszą opiekę medyczną. Niestety, o tym jak trudno poradzić sobie z chorobą, przekonał się Miguel Van Damme.

Nowotwór potrafi pokonać nawet najsilniejszych, choć świat sportu zna również przypadki, w których chory zdołał przezwyciężyć tą niezwykle groźną chorobę. Na szczęśliwy koniec swojej historii liczy również belgijski piłkarz Miguel Van Damme, który niedawno usłyszał jednak bardzo złe wiadomości.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensji
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"
Adam Małysz przekazał dramatyczne informacje. Nikt nic nie wiedział, Polak poradził sobie z katastrofą (FOTO)Adam Małysz przekazał dramatyczne informacje. Nikt nic nie wiedział, Polak poradził sobie z katastrofą (FOTO)Czytaj dalej

Nowotwór nie daje za wygraną, leki nie pomogły

Swoją przygodę z piłką nożną belgijski bramkarz rozpoczął w Cercle Brugge. To tam występował w juniorach, a w 2014 roku jako 21-letni zawodnik trafił do seniorskiego zespołu. Do tej pory we wszystkich rozgrywkach rozegral 44 spotkania, wpuszczając 60 goli oraz notując 12 czystych kont.

Niestety obiecujący bramkarz od lat zmaga się ze straszną chorobą - białaczką. Nowotwór szpiku kostnego skutecznie wyhamował jego karierę, a ostatni mecz Van Damme zagrał w maju 2019 roku. Później czas spędzał na leczeniu, które początkowo wydawało się skuteczne. Niestety choroba wróciła.

Żona Artura Boruca pokazała brzuch i została wyśmiana. Internauci wytknęli jej wpadkę (FOTO)Żona Artura Boruca pokazała brzuch i została wyśmiana. Internauci wytknęli jej wpadkę (FOTO)Czytaj dalej

Dramatyczna wiadomość belgijskiego piłkarza

Smutną informację o nawrocie nowotworu Van Damme poinformował w nagraniu na opublikowanym na Instagramie. - Niestety, nie mam dobrych wiadomości. Otrzymałem wyniki biopsji szpiku kostnego. Białaczka wróciła. To oznacza, że metody, którymi mnie leczą, nie są skuteczne. Nie ma żadnych innych opcji. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Nic nam już nie zostało - mówi wyraźnie przybity bramkarz, który jednak zamierza walczyć do końca.

- Teraz muszę się poddać czterotygodniowej kwarantannie, po chemioterapii. Nie zamierzam się poddawać i zrobię, co w mojej mocy, aby odłożyć koniec, na tak długo, jak to możliwe - zakończył Van Damme.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
  2. W TVP gwiazda disco polo w roli naukowca. Absurd przekroczył wszelkie granice
  3. Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracować
  4. Jerzy Brzęczek z koronawirusem. Wiemy co z najbliższym zgrupowaniem kadry
  5. Mateusz Borek wulgarnie skomentował triumf Błachowicza. Internet płonie po wyczynie Polaka
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News