Obostrzenia stoki narciarskie
Biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 16 Grudnia 2020

Rząd planuje nowe obostrzenia. Narciarze muszą się przygotować, niestety

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa po raz kolejny mogą bardzo mocno uderzyć w polski sport. W środę radio RMF FM poinformowało, że rząd myśli nad zamknięciem stoków narciarskich. Wszystko, aby ukrócić wykorzystywanie przez narciarzy powstałych luk prawnych. Do tego w dalszym ciągu zamknięte pozostają kluby fitness, siłownie, baseny i aquaparki.

⦁ Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa po raz kolejny mogą uderzyć w sport
⦁ RMF FM informuje, że rząd wraca do pomysłu zamknięcia stoków narciarskich
⦁ Zakaz ma ukrócić nielegalne, zdaniem rządu, praktyki
⦁ Wciąż nie wiadomo kiedy zostaną otwarte kluby fitness, siłownie, baseny i aquaparki

Obostrzenia wprowadzane przez rząd w ostatnich dniach roku mają bardzo mocno dotknąć branżę sportową. W środę dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda poinformował, że rząd chce wrócić do pomysłu zamknięcia stoków.

Obecnie stoki narciarski mogą być otwarte pod pewnymi warunkami. Miłośników narciarstwa obowiązuje rygorystyczny reżim sanitarny. Wszyscy obecni na stokach muszą mieć m.in.: zakryte usta i nos.

Obostrzenia związane z koronawirusem mają uderzyć w sporty zimowe

Jeszcze niedawno wicepremier Jarosław Gowin przekonywał, że udało się wypracować kompromis z właścicielami stoków i stacji narciarskich, dzięki czemu nie zostaną one w tym roku zamknięte z powodu pandemii koronawirsua.

Dodatkowo władze zapowiedziały dodatkowe restrykcje, które wydały się wręcz absurdalne. Jednym z proponowanych rozwiązań miał być przepis, że na stoku ma przebywać tylko jedna osoba na 100 metrów kwadratowych. Nawet tak rygorystyczne zasady mają nie uchronić właścicieli stoków przed zamknięciem.

Polskie media podają dalej tragiczne wiadomości. Nie żyje Jerzy Jankowski, wielu Polaków w żałobiePolskie media podają dalej tragiczne wiadomości. Nie żyje Jerzy Jankowski, wielu Polaków w żałobieCzytaj dalej

- W rządzie wraca pomysł pełnego zamknięcia hoteli oraz zamknięcia stoków narciarskich - poinformował w środę Berenda na Twitterze. Zakaz ma ukrócić omijanie przepisów przez wykorzystanie luk w prawie.

- Chodzi o to, że "podróże służbowe" są sposobem omijania zakazu, a stoki narciarskie są głównym powodem tego omijania. To niestety bardzo prawdopodobne - dodał dziennikarz RMF FM.

Decyzja rządu ma dotknąć także branżę hotelarską. Kolejne obostrzenia mogą się spotkać z protestami. Takie miały miejsce już wcześniej, choćby w październiku przy okazji zamknięcia siłowni i klubów fitness.

Wciąż nie wiadomo kiedy zostanie otwara branża fitness

Te razem z basenami i aquaparkami pozostają zamknięte od 17 października. Na razie premier Mateusz Morawiecki nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, kiedy zostaną ponownie otwarte.

W niedawnej rozmowie z radiem RMF FM został zapytany, czy kluby fitness, siłownie, baseny i aquaparki zostaną otwarte 4 stycznia. - Nie - uciął szybko premier. Od 4 stycznia jeszcze nie, ponieważ my do 18 stycznia określiliśmy ten okres jako czas odpoczynku po świętach od różnego rodzaju aktywności - powiedział.

Premier Morawiecki dodał, że obostrzenia będą utrzymywane właśnie przynajmniej do 18 stycznia. Wtedy ma się rozpocząć okres szczepień na koronawirusa. Rząd liczy na to, że wtedy będzie zdrowych jak najwięcej Polaków.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News