Obostrzenia
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Grudnia 2020

Media podają niepokojące informacje nt. znoszenia obostrzeń. Chodzi o branżę fitness, złe wieści dla ćwiczących

Obostrzenia wprowadzone przez rząd na czas pandemii koronawirusa uderzyły w wielu Polaków. Obywatele nie mogą swobodnie korzystać z wielu lokali usługowych i lokali. Wielki kryzys przeżywa zwłaszcza branża gastronomiczna i fitness. Radio RMF dotarło do nowych informacji na temat zmian w obostrzeniach. Dla właścicieli klubów fitness i siłowni nie ma dobrych inwiadomości.

  • Radio RMF dotarło do informacji na temat kolejnych obostrzeń na czas pandemii
  • Obecnie wprowadzone przez rząd obostrzenia obowiązują do 17 stycznia 2021
  • Pojawiły się kolejne fatalne wieści dla przedstawicieli branży fitness

Obostrzenia wprowadzone przez rząd w aktualnej formie będą obowiązywać do 17 stycznia. Później mają zostać wprowadzone kolejne zmiany. Jak się okazuje, wciąż nie ma dobrych informacji dla przedstawicieli branży fitness.

Obostrzenia rządu na czas pandemii będą obowiązywać jeszcze dłużej

Pandemia koronawirusa panuje na świecie i w Polsce już niemal od roku. Od marca mieszkańcy naszego kraju musieli przyzwyczaić się do zupełnie nowego życia. Choć do Polski sprowadzana jest już szczepionka, nie widać końca obostrzeń.

Wprowadzone przez rząd na czas pandemii ograniczenia w obecnej formie obowiązują jeszcze do 17 stycznia. Zamknięte są m.in. szkoły, stoki narciarskie, lokale gastronomiczne, siłownie i hotele. Po wspomnianym terminie ma podobno dojść do zmiany w obostrzeniach.

Radio RMF dotarło do informacji o planowanych przez rząd zmianach. Po 17 stycznia mają zostać otwarte np. szkoły, ale również tylko częściowo. Na lekcje w budynkach szkół będą mogły wrócić tylko uczniowie szkół podstawowych i klas I-III.

Mało kto wie, kim jest żona Dawida Kubackiego. Była blisko związana ze sportem, trenowała latamiMało kto wie, kim jest żona Dawida Kubackiego. Była blisko związana ze sportem, trenowała latamiCzytaj dalej

Niewykluczone także, że otwarte zostaną hotele, a także stoki narciarskie. O stoki już wcześniej toczył się spór pomiędzy politykami. Zaangażował się w niego nawet sam prezydent Andrzej Duda, który chciał, by trasy zjazdowe pozostały otwarte.

Najgorzej sytuacja wygląda dla przedstawicieli branży fitness. Z informacji RMF wynika, że lokale fitness i siłownie nie zostaną otwarte również po 17 stycznia. Obostrzenia wobec tego typu lokali mają zostać jeszcze wydłużone.

Fatalne wieści dla branży fitness

Dla wielu przedsiębiorców i właścicieli klubów fitness oznacza to wielkie kłopoty i widmo bankructwa. Na razie z usług lokali fitness mogą korzystać nieliczni. Tylko uczniowie i studenci, a także osoby biorące udział we współzawodnictwie lub zawodach sportowych.

Kilka tygodni temu głos w sprawie zabrała nawet żona popularnego polskiego skoczka narciarskiego Macieja Kota. Agnieszka Kot sama jest właścicielką studia treningowego. Kobieta uważa, że postępowanie rządu, co do branży fitness jest błędne i była nim szczerze zaskoczona.

- Przede wszystkimi zdziwienie, zwłaszcza gdy usłyszałam argumenty w obronie takiej decyzji. Jeden z nich brzmiał tak: sufity w siłowniach są zbyt nisko i dlatego mają być zamknięte. Trudno to zrozumieć. Siłownie, jeszcze przed pandemią, zawsze były dezynfekowane, zarówno przez trenerów, jak i klientów. To weszło w nawyk, żeby wyczyścić po sobie urządzenie. Gdy zaczął się koronawirus, to restrykcje zostały jeszcze zaostrzone. - powiedziała w rozmowie z WP SportoweFakty.

Źródło; WP SportoweFakty, RMF

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News