Oceny Polaków Macedonia
Instagram - Łączy nas piłka
Autor Piotr Bernaciak - 13 Października 2019

Oceniamy Polaków za mecz z Macedonią: fantastyczny Krychowiak, skuteczni rezerwowi

Oceny Polaków za mecz z Macedonią Północną interesują wielu kibiców. Drużyna długo była nieskuteczna, jednak ostatecznie zdołała wywalczyć awans. Z tego powodu jednoznaczne ocenienie poszczególnych reprezentantów może być dość trudne.

Oceny Polaków po meczu z Macedonią w teorii nie powinny być zbyt wysokie. Gdybyśmy mieli oceniać tylko 75 minut gry naszej drużyny narodowej, większość reprezentantów zasługiwałaby jedynie na naganę. Do tego momentu niemal każdy z zawodnik spisywał się poniżej oczekiwań. Jerzy Brzęczek zdecydował się na dokonanie kilku ważnych zmian, które ostatecznie zadecydowały o wyniku.

Postanowiliśmy wystawić naszym piłkarzom oceny za dzisiejszy mecz. Wielu z nich w ostatnich minutach grało znacznie lepiej niż wcześniej, dlatego ich noty zasługiwały na podwyższenie. Oceniliśmy również zawodników rezerwowych, którzy w starciu z Macedonią zadecydowali o losach awansu.

Reprezentacja Polski jedzie na Euro. Macedonia bez szans na NarodowymReprezentacja Polski jedzie na Euro. Macedonia bez szans na NarodowymCzytaj dalej

Oceny Polaków za mecz z Macedonią Północną

Piłkarzy ocenialiśmy w skali 1-10.

Wojciech Szczęsny - 5 - naszemu bramkarzowi trudno wystawić inną notę niż ta wyjściowa. Musiał interweniować w zasadzie tylko raz i dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele roboty.

Bartosz Bereszyński - 7 - prawy obrońca Sampdorii udowodnił, że stawianie go na lewej stronie obrony nie ma żadnego sensu. Pokazał, że doskonale czuje się właśnie po prawej stronie boiska.

Jan Bednarek - 6 - pewna postawa na środku obrony, bez większych problemów. Należy docenić kolejne spotkanie naszej reprezentacyjnej obrony bez straconego gola. Mamy nadzieję, że tak samo będzie to funkcjonować na mistrzostwach Europy.

Kamil Glik - 6 - dobry mecz Kamila Glika, który był mu bardzo potrzebny po kilku słabszych występach w ostatnich tygodniach w Monaco. Liczymy na to, że doświadczony obrońca wróci do swojej najwyższej dyspozycji.

Arkadiusz Reca - 5 - miał szansę zaimponować selekcjonerowi, ale przede wszystkim kibicom. Wydaje się, że swojej okazji do końca nie wykorzystał, choć trzeba przyznać, że niczego również nie zepsuł.

Piotr Zieliński - 2 - raz jeszcze nie dał swoim zwolennikom żadnego argumentu, by pochwalić go po meczu reprezentacji. Oczekujemy od niego znacznie większego angażu w grę ofensywną, a nie tylko poprawnych występów.

Grzegorz Krychowiak - 8 - prawdopodobnie najlepszy z naszych reprezentantów na boisku. Radził sobie fantastycznie w rozegraniu, dostał od trenera na grę w takim samym stylu jak w klubie i to się opłaciło naszej drużynie.

Jacek Góralski - 7 - pomocnik Łudogorca nie występuje w reprezentacji zbyt często, jest typowym "zadaniowcem", ale trzeba przyznać, że kiedy już dostaje szanse, to wywiązuje się ze swoich obowiązków doskonale. Tak było również dzisiaj.

Sebastian Szymański - 6 - bez błysku porównywalnego do tego z ostatniego meczu, jednak mimo wszystko dość przyzwoity mecz. Warto przypomnieć efektowny strzał z dystansu, który zatrzymał się na słupku.

Robert Lewandowski - 7 - mecz bez gola, ale z ogromem pracy wykonanej dla drużyny. Dwie asysty w drugiej połowie w przeciągu kilku minut mówią właściwie same za siebie. Dobry mecz naszego kapitana.

Kamil Grosicki - 3 - zawodnik Hull City był jednym z najsłabszych na boisku, nie tworzył żadnego zagrożenia pod bramką rywala. Mamy nadzieję, że na kolejnym zgrupowaniu uda mu się zamienić formę z klubu na reprezentację.

Leo Messi zakończy karierę w Barcelonie? Argentyńczyk może podpisać wieloletnią umowę z klubemLeo Messi zakończy karierę w Barcelonie? Argentyńczyk może podpisać wieloletnią umowę z klubemCzytaj dalej

Rezerwowi:

Arkadiusz Milik - 7 - bardzo przytomnie zachował się przed polem karnym, dostrzegając złe ustawienie bramkarza rywali i pokonując go mocnym strzałem nie do obrony. Strzelił arcyważnego gola, który może pozwolić mu na przełamanie również w klubie.

Przemysław Frankowski - 7 - tak dobrego wejścia z ławki Frankowski prawdopodobnie nie zaliczył jeszcze nigdy w swojej karierze. Warto docenić dobrą zmianę naszego skrzydłowego. Dał wyraźny znak, że może się przydać reprezentacji.

Krzysztof Piątek - brak oceny - grał zbyt krótko.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News