Chelsea sprzedała Luiza
Flickr
Autor Piotr Bernaciak - 8 Sierpnia 2019

OFICJALNE: David Luiz przeszedł do angielskiego giganta

Chelsea nie spodziewała się tak nietypowego transferu wychodzącego w ostatnich godzinach okna transferowego. Plotki szybko zamieniły się jednak w fakty. David Luiz wymusił na władzach transfer.

Chelsea nie planowała przeprowadzać dziś żadnych transferów. Nie zanosiło się na to, by jakikolwiek zawodnik wzmocnił ekipę Franka Lamparda, ale nie pojawiały się również jakiekolwiek plotki o odejściu poszczególnych zawodników. Niepokój kibiców pojawił się dopiero po zakończeniu porannego treningu, gdy dotarły do nas najnowsze wiadomości prosto ze Stamford Bridge.

Dowiedzieliśmy się wówczas, że David Luiz nie pojawił się na treningu, chcąc wymusić transfer do innego zespołu. Nie było wiadomo, jaki jest powód takiego zachowania w wykonaniu Brazylijczyka, lecz po potwierdzeniu transferu wszystko jest już jasne.

Nieoficjalne: PSG przyjęło ofertę Realu Madryt za Neymara. Potrzebna już tylko zgoda zawodnikaNieoficjalne: PSG przyjęło ofertę Realu Madryt za Neymara. Potrzebna już tylko zgoda zawodnikaCzytaj dalej

Kilka godzin po zamknięciu okna transferowego Arsenal potwierdził, że David Luiz zdążył wzmocnić ekipę Kanonierów w ostatniej chwili. Okazuje się, że gdy piłkarz usłyszał o zainteresowaniu klubu, postanowił skorzystać z oferty niezwłocznie. Sam zdaje sobie sprawę, że Arsenal ma ogromne problemy z defensywnymi zawodnikami i będzie miał pewne miejsce w składzie.

Najprawdopodobniej cieszy go również możliwość współpracy z Unaiem Emerym, z którym miał do czynienia w trakcie pobytu w PSG. Brazylijczyk docenia warsztat hiszpańskiego trenera i ucieszył się z możliwości ponownej pracy.

Wiemy, że David Luiz podpisał kontrakt na najbliższe kilka sezonów. Dokładna jego długość nie została podana. Luiz będzie zakładał koszulkę z numerem 23.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News