Wayne Rooney wraca do Anglii
ESPN
Autor Piotr Bernaciak - 6 Sierpnia 2019

Oficjalnie: Wayne Rooney wraca do Anglii!

Wayne Rooney niespodziewanie wraca do Anglii. Sensacyjny transfer byłego zawodnika DC United został dziś potwierdzony. Były piłkarz Manchesteru United wraca do Wielkiej Brytanii. Nikt nie spodziewał się, że ruch ten stanie się faktem.

Wayne Rooney zaskoczył wszystkich swoim dzisiejszym transferem. Na dobrą sprawę nikt nie przewidywał, że zawodnik wróci jeszcze do Anglii, do tego nie do Premier League, lecz do Championship. Okazało się jednak, że kariera 33-latka jest jeszce daleka od zakończenia. Piłkarz ma teraz wcielić się w zupełnie inną rolę, niż jeszcze kilka sezonów wcześniej.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że Wayne Rooney zostanie nowym kolegą klubowym Krystiana Bielika. Rekordzista w historii występów w reprezentacji Anglii podpisał kontrakt z Derby County i będzie starał się, by drużyna awansowała do Premier League po wielu latach przerwy. Teraz z pewnością drużyna będzie miała znacznie łatwiej o to, by zapewnić sobie występy w angielskiej elicie.

Pechowy debiut Kamila Grabary w nowym klubie. Porażka na start ligiPechowy debiut Kamila Grabary w nowym klubie. Porażka na start ligiCzytaj dalej

Co ważne, piłkarz ma nie tylko pojawiać się na boisku jako jeden z najlepszych piłkarzy Derby County, ale również pełnić ważną funkcję w sztabie szkoleniowym drużyny. Jak się dowiedzieliśmy, Derby County planuje wcielić Rooneya do sztabu szkoleniowego, dzięki czemu były zawodnik Manchesteru United mógłby zostać asystentem Philippa Cocu. Najprawdopodobniej tak własnie będzie.

Ruch ten zaskoczył tysiące kibiców, którzy myśleli, że Rooney znalazłby dla siebie miejsce w Premier League. Ostatecznie piłkarz wylądował ligę niżej, jednak niewykluczone, że wróci do elity już za rok.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News