Olimpiada
Pixabay
Autor Wojciech Olszowy - 21 Grudnia 2020

Mistrz olimpijski skazany na karę więzienia. Łamał prawo i wszystko nagrywał, sąd był bezwzględny

Olimpiada była dla słynnego sportowca trampoliną do zdobycia wielkiego rozgłosu. Niestety, sława nie przysporzyła mu jednak życiowej mądrości, co wiemy dzięki decyzji sądu. Petter Northug do więzienia trafi za poważne łamanie przepisów drogowych oraz posiadanie narkotyków.

  • Petter Northug skazany na siedem miesięcy więzienia
  • To bardzo utytułowany biegacz narciarski
  • Za kratki trafi za łamanie przepisów drogowych
  • Norweg sam wpadł, nagrywając swoje wyczyny za kierownicą

Olimpiada to turniej, który był doskonałym czasem dla słynnego Norwega. Petter Northug szalał podczas zawodów w biegach narciarskich. Utytułowany zawodnik karierę zakończył w 2018 roku. Najwyraźniej brakowało mu wrażeń, niestety szukał ich jednak za kółkiem. Za swoją brawurową i nieodpowiedzialną jazdę spędzi teraz siedem miesięcy w więzieniu.

Olimpiada. Słynny sportowiec skazany

Petter Northug to utytułowany, były biegacz narciarski. Teraz czeka go odbycie kary w więzieniu. W poniedziałek sąd skazał go na siedem miesięcy pozbawienia wolności za łamanie przepisów drogowych. Zdaniem wielu jest to jednak kara o wiele za niska.

W sierpniu 2020 roku sportowiec został zatrzymany za jazdę z prędkością 200 km/h. Warto odnotować, że taką prędkość osiągnął na drodze, na której maksymalna dopuszczona prędkość to 80 km/h. Nie to było jednak dla niego największym kłopotem.

Norweg utrudnił swoją sytuację, gdy podczas zatrzymania policjanci odkryli filmiki na jego telefonie. Northug nagrywał swoje wcześniejsze popisy. Był to dodatkowy dowód w sprawie. Z pewnością nie było to rozważne zachowanie.

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaCzytaj dalej

Sportowiec odpowiedział także za posiadanie narkotyków. Już wcześniej oznajmiał, że jest od nich uzależniony. Podczas przeszukania jego domu, policjanci znaleźli 6 gramów kokainy, tabletki zawierające Diazepam i Alprazolam oraz 0,6 grama ecstasy.

Olimpiada. Northug to utytułowany biegacz narciarski

34-latek w 2018 roku zakończył swoją bogatą karierę. Największymi sukcesami są medale olimpijskie. Northug wszystkie zdobył podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Zgarnął dwa złote krążki i jeden brązowy w biegach indywidualnych oraz srebro w sztafecie.

Na swoim koncie ma także dwa triumfy w Pucharze Świata. Wygrywał Kryształowe Kule w 2010 oraz 2013 roku. W 2010 zdobył także Małą Kryształową Kulę w klasyfikacji dystansowej. Aż czterokrotnie był drugi na koniec sezonu - w 2009, 2011, 2015 oraz 2016 roku.

Może pochwalić się natomiast prawdziwym zbiorem medali mistrzostw świata. Ma aż trzynaście złotych krążków oraz trzy srebrne. Po takim wyczynie grono jego sympatyków nie powinno się jednak powiększyć.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News