Olsztyn Lewandowski
screen - youtube.com/Gazeta Olsztyńska
Autor Łukasz Kowalski - 7 Września 2020

Lewandowski wybuduje ośrodek w Olsztynie? Śmiały plan radnego

Olsztyn już niedługo będzie mógł pochwalić się niesamowita inwestycją. Jeżeli wszystko dojdzie do skutku na Warmii i Mazurach powstanie jeden z najnowocześniejszych ośrodków nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jeden z radnych miasta chce przekonać Roberta Lewandowskiego do zainwestowania w ośrodek.

Olsztyn próbuje na stałe wrócić na sportową mapę Polski. Pomóc w tym mają inwestycje, które spowodują rozwój sportu na całej Warmii i Mazurach. Jedną z inwestycji, która sprawi, że w Olsztynie znów zagości sport na światowym poziomie, ma być odbudowa Stadionu Leśnego.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski poruszył sercami tysięcy Polaków. Pokazał zdjęcie z córką, które rozczuli każdego (FOTO)
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
Okropna przepowiednia dla Piotra Żyły. Skoczek ma stracić dzieci i nową ukochaną?Okropna przepowiednia dla Piotra Żyły. Skoczek ma stracić dzieci i nową ukochaną?Czytaj dalej

Olsztyn zbuduje obiekt razem z Robertem Lewandowskim?

Obiekt powstał w 1920 roku i przez lata był jednym z najpiękniej położonych stadionów w Polsce. Malownicza okolica i niezwykłe właściwości mikroklimatu na obiekcie pozwalały na osiąganie wspaniałych rezultatów. Przykładem tego może być Józef Schmidt, który właśnie na Stadionie Leśnym w Olsztynie jako pierwszy na świecie przekroczył granicę 17. metrów w pchnięciu kulą.

Od wielu lat obiekt popadł w ruinę i obecnie nie nadaje się do jakiegokolwiek użytkowania. Warto przypomnieć, że w przeszłości gościł na nim finisz jednego z etapów Wyścigu Pokoju. Teraz radny Olsztyna, Marian Zdunek który chce, aby w miejscu stadionu powstał ośrodek rehabilitacyjny dla sportowców.

Inwestycja ma pochłonąć miliony złotych. Radny chce, aby w powstanie ośrodka zainwestował Robert Lewandowski. Zdunek w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty nie chciał wyznać o jakie kwoty chodzi, ale przyznał, że liczy na pozytywne rozwiązanie sprawy.

– Nie chciałbym podawać kwoty, bo ona przede wszystkim zależy od koncepcji. To nie jest pomysł polegający na tym, żeby zwrócić się do Roberta Lewandowskiego o pomoc finansową. Jeżeli pan Lewandowski podjąłby temat ośrodka, to tylko na zasadzie biznesu. Biorę pod uwagę to, że na Warmii wybudował swoją posiadłość [w Stanclewie - przyp.red.], a w Giżycku ma powstać restauracja na wodzie. Próbuje osiedlić się w tym rejonie, więc może zainteresowałaby go taka inicjatywa. Tym bardziej, że to jest w pewnym sensie profesja jego małżonki – stwierdził radny w rozmowie z portalem.

Robert Lewandowski przechodzi samego siebie. Przesłał piękne życzenia urodzinowe dla swojej żony (FOTO)Robert Lewandowski przechodzi samego siebie. Przesłał piękne życzenia urodzinowe dla swojej żony (FOTO)Czytaj dalej

Radny chce aby Lewandowski zainwestował w ośrodek w Olsztynie

– Miejsce jest wyjątkowe. Samo ukształtowanie terenu, mieszany las, przepływająca obok rzeka – to wszystko składa się na to, że tam występuje bardzo korzystny mikroklimat. Taki, jaki mamy tutaj na Warmii w Ameryce pod Gralinami. Miejsce odkryli jeszcze Niemcy przed drugą wojną światową i tam zbudowali dla swoich dzieci ośrodek sanatoryjny. Na Stadionie Leśnym mamy podobny mikroklimat – tłumaczył Zdunek.

Cała inwestycja spotka jednak pewne trudności. Teren stadionu należy do miasta Olsztyna, jednak radny twierdzi, że istnieje pole do porozumienia z kapitanem reprezentacji Polski jeżeli ten by wyraził zainteresowanie inwestycją. Zdunek przekonuje, że w grze jest każdy rodzaj umowy: od sprzedaży gruntów, przez partnerstwo po dzierżawę.

– Nie kontaktowałem się z nikim z otoczenia Lewandowskiego. Ja jestem „człowiekiem prezydenta”, czyli z klubu radnych prezydenta. Mamy bardzo bliskie kontakty i czekam, aż pan prezydent odezwie się na temat tego pomysłu. Uważam, że przez czystą lojalność do prezydenta, to powinno to wszystko zacząć się od niego. Najpierw siadamy we dwóch, rozmawiamy o tym i jeśli pan prezydent „kupuje to”, to podejmujemy rozmowy – przekonuje Zdunek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci na bruk? Minister Emilewicz ostro o przyszłości starszych Polaków
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Krzysztof Stanowski grzmi po meczu reprezentacji Polski. Na oczach tysięcy widzów padły mocne słowa
  4. Tragiczna wiadomość z samego rana. 22-letni gwiazdor zmarł na oczach fanów, lekarze nie dali rady go uratować
  5. To już prawie pewne. Legia Warszawa straci swoją młodą gwiazdę. Klub ma rozmawiać nie tylko z Napoli
  6. Rząd wreszcie zabrał się do pracy. Przedstawiono konkretne rozwiązania na jesień, aby wyjść z pandemii

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News