Leo Messi ukarany?
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 7 Lipca 2019

Ostre słowa Messiego. Argentyńczyk może spodziewać się kary za swoją wypowiedź

Leo Messi wypowiedział się w bardzo ostrym tonie po ostatnim meczu reprezentacji Argentyny na Copa America. Piłkarz Barcelony może spodziewać się kary za to, co zdecydował się wygłosić.

Leo Messi w ostrych słowach wypowiedział się o tym, co działo się z jego drużyną na Copa America. Argentyna zajęła trzecie miejsce, a zdaniem piłkarza w finale nie zagrała tylko przez błędne decyzje sędziowskie. Legenda kadry Albicelestes jeszcze nigdy nie decydowała się na tak bezpośrednią wypowiedź, która może spotkać się z bardzo dotkliwą karą ze strony federacji.

- Nie musimy być częścią korupcji, której doświadczyliśmy na tym turnieju. Medel i ja zasłużyliśmy na żółte kartki, ale czerwona to przesada. Ważne jest to, że drużyna zakończyła turniej zwycięstwem. Kto wie, być może taka została podjęta decyzja po nieszczęściach, których doświadczyliśmy? - zapytał Leo Messi.

Leo Messi o błędach sędziów

- Na turnieju występuje 12 drużyn, każda z nich ma grać według jednakowych zasad. Błędy sędziowskie to normalna część gry. Na Copa America każdy miał takie same warunki. Oskarżenia kierowane wobec władz federacji są niczym innym niż oznaką oczywistego braku szacunku wobec osób, które nią rządzą. To brak szacunku także dla setek piłkarzy, którzy zagrali na turnieju - odpowiada Messiemu w specjalnym oświadczeniu federacja CONMEBOL.

Póki co ukazało się jedynie krótkie oświadczenie, lecz łatwo zauważyć, że federacja była wzburzona słowami piłkarza Barcelony. Niewykluczone, że otrzyma on karę w postaci kilku meczów pauzy w reprezentacji.

-

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News