Otylia Jędrzejczak
youtube.com/jastrzabpost
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Grudnia 2020

Otylia Jędrzejczak poważnie chora. Konieczna była operacja, znamy stan legendy pływania

Otylia Jędrzejczak zapisała się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu. Była reprezentantka Polski w pływaniu wygrała niemal wszystkie najważniejsze tytuły ze złotem olimpijskim na czele. Niestety ostatnie wieści dotyczące legendy sportu w naszym kraju nie są najbardziej optymistyczne. Jak się okazuje, Jędrzejczak musiała przejść pilną operację.

  • Otylia Jędrzejczak to ikona polskiego sportu w XXI wieku
  • Pływaczka sięgnęła po złoto olimpijskie w Atenach w 2004 roku
  • Na swoim koncie sportsmenka ma także tytuły mistrzyni świata i Europy
  • Gwiazda przekazała fanom niepokojące wieści o swoim stanie zdrowia

Otylia Jędrzejczak w wywiadzie dla gazety “Fakt” wyznała, że w ostatnim czasie musiała poddać się pilnej operacji. Była mistrzyni olimpijska swoim wyznaniem zaniepokoiła fanów, którzy pamiętają jej fantastyczne starty na światowych arenach. Zdradziła też, jak się czuje.


Otylia Jędrzejczak to legenda polskiego sportu

Gdyby przeprowadzono głosowanie na dwie najbardziej ikoniczne postacie polskiego sportu w pierwszej dekadzie XXI wieku, kibice zapewne bez wahania wskazaliby Adama Małysza i Otylię Jędrzejczak. “Orzeł z Wisły” dostarczał Polakom wielkiej radości w zimie, natomiast lato należało do pływaczki.

Otylia Jędrzejczak i jej sukcesy do dzisiaj są wspominane przez sympatyków sportu w naszym kraju. Utalentowana zawodniczka biła swoje rywalki i sięgała po medale najważniejszych światowych imprez. Szczyt jej formy to oczywiście 2004 rok i igrzyska w Atenach.

Jędrzejczak zdobyła w Grecji złoty medal olimpijski. Do tego z imprezy przywiozła również dwa krążki koloru srebrnego. W swojej kolekcji ma także liczne medale mistrzostw świata i Europy.

Polskie media podają dalej tragiczne wiadomości. Nie żyje Jerzy Jankowski, wielu Polaków w żałobiePolskie media podają dalej tragiczne wiadomości. Nie żyje Jerzy Jankowski, wielu Polaków w żałobieCzytaj dalej

Otylia Jędrzejczak dwa razy sięgała po tytuł mistrzyni świata. Jeszcze większe wrażenie robią jej osiągnięcia w zawodach o mistrzostwo Starego Kontynentu. Polka aż pięciokrotnie była mistrzynią Europy.

Niestety życie słynnej zawodniczki to nie tylko pasmo sukcesów. W swoim życiu musiała ona zmierzyć się z wielkimi tragediami. Jak opisywaliśmy kilka tygodni temu, Jędrzejczak straciła dziecko. Sportsmenka poroniła, a jej ówczesny partner zostawił ją z wielkim cierpieniem zupełnie samą.

Zaledwie rok po sukcesie w Atenach Jędrzejczak brała udział w wypadku samochodowym, w którym zginął jej 19-letni brat. Kobieta przez długi czas dochodziła do siebie po tej traumie, co odbiło się także na osiąganych przez nią wynikach sportowych.


Niepokojące doniesienia o Otylii Jędrzejczak. Musiała poddać się pilnej operacji

Teraz Otylia Jędrzejczak przekazała Polakom niepokojące wieści. Jak się okazało, była sportsmenka musiała poddać się pilnej operacji. U legendy polskiego sportu pojawiły się problemy z kręgosłupem, które wymagały natychmiastowej interwencji.

- Niespodziewanie musiałam przejść operację kręgosłupa, a teraz czeka mnie rehabilitacja. Dopiero co wyszłam ze szpitala. To nie był planowany zabieg, tylko przymusowy i konieczny. W ciągu tygodnia, po wielu konsultacjach zapadła decyzja, że nieunikniony jest zabieg operacyjny. - powiedziała w rozmowie z “Faktem”.

W rozmowie z dziennikarzami Otylia Jędrzejczak zdradziła także, że teraz czeka ją rehabilitacja. Była mistrzyni olimpijska z optymizmem patrzy jednak w przyszłość.

Źródło: "Fakt"

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News