Otylia Jędrzejczak
YouTube Radio ZET
Autor Piotr Mika - 23 Października 2020

Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce

Otylia Jędrzejczak to najlepsza polska pływaczka w historii. Jej życie nie jest jednak samym pasmem sukcesów, a ona sama musiała zmierzyć się z niezwykle ciężkimi skutkami wypadku, jakiemu uległa w 2005 roku. Od tamtej pory przeżywała również wielką traumę, ponieważ w tym wypadku zginął jej brat. Po wielu latach mistrzyni olimpijska zdradziła, co powiedział on na chwilę przed wypadkiem.

Otylia Jędrzejczak przez wiele lat dostarczała polskim kibicom wiele emocji podczas wielkich imprez pływackich na całym świecie. Niestety, w 2005 roku jej karierę przerwał tragiczny wypadek, w którym zginął jej młodszy brat Szymon, a ona sama odniosła poważne obrażenia.

Dopiero niedawno polska mistrzyni opowiedziała o tym, jak przez wiele lat musiała radzić sobie z traumą po wypadku i hejtem, jaki wylał się na nią. Otylia Jędrzejczyk wydała swoją biografię, w której opowiadała o najtrudniejszych chwilach w swoim życiu, w tym o wypadku z 2005 roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Zakaz wychodzenia z domu dla seniorów, dzieci i młodzieży. Od kiedy i w jakich godzinach?
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Cristiano Ronaldo zmienił się nie do poznania. W trakcie choroby drastycznie zmienił swój wygląd, fani w szoku (FOTO)Cristiano Ronaldo zmienił się nie do poznania. W trakcie choroby drastycznie zmienił swój wygląd, fani w szoku (FOTO)Czytaj dalej

Otylia Jędrzejczak po latach opowiada o swoim bracie

Urodzona w Rudzie Śląskiej polska pływaczka jest z pewnością najlepszą zawodniczką w historii tej dyscypliny w Polsce. Jak dotąd jako jedyna zawodniczka z naszego kraju sięgnęła po złoto olimpijskie w pływaniu. W swojej kolekcji ma ona również wiele medali mistrzostw świata oraz Europy. Łącznie Polka zdobyła siedem medali mistrzostw świata (dwa złote, trzy srebrne oraz dwa brązowe), natomiast na mistrzostwach Starego Kontynentu sięgnęła aż po dziesięć medali (pięć złotych, trzy srebrne oraz dwa brązowe).

Największe sukcesy Otylia Jędrzejczak święciła w 2004 roku. To wtedy na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach zdobyła trzy medale - złoto na 200 metrów >

Niestety rok po tych wydarzeniach przyszła najczarniejsza chwila w jej życiu. 1 października 2005 roku Otylia Jędrzejczak podróżowała samochodem wraz z 19-letnim bratem siedzącym na miejscu pasażera. W Miączynie koło Płońska polska pływaczka rozpoczęła manewr wyprzedzenia, jednak nagle z naprzeciwka zaczął zbliżać się samochód. Otylia Jędrzejczak odbiła w lewy, aby uniknąć zderzenia, jednak pojazd uderzył w drzewo.

Otylia Jędrzejczak zdołała o własnych siłach opuścić samochód, jednak jej brat zginął na miejscu. Polka jeszcze długo po wypadku dochodziła do siebie i nigdy nie wróciła do pełni formy, choć karierę sportową zakończyła dopiero 9 lat po tragicznych wydarzeniach.

Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Czytaj dalej

Polska mistrzyni zdradza ostatnie słowa brata. Otylia Jędrzejczak bardzo przeżyła rodzinną tragedię

O tym co stało się tego feralnego dnia, oraz o tym co było potem, Otylia Jędrzejczak opowiedziała w swojej biografii pt. "Otyli. Moja historia". - Dosłownie chwilę przed wypadkiem uniósł powieki, spojrzał na mnie i powiedział: – Pamiętaj, siostra, że bez względu na wszystko, zawsze będę cię kochał. To było ostatnie zdanie, jakie wypowiedział do mnie, i ostatnie, jakie wypowiedział w swoim życiu - zdradza polska pływaczka.

Okazało się, że wiele osób bardzo obwiniało ją o spowodowanie śmierci brata. - Nie mogłam uwierzyć w nienawiść, która lała się na mnie szerokim strumieniem. Obcy ludzie pisali anonimowo w komentarzach pod artykułami, że życzą mi śmierci, nazywali morderczynią. Przez głowę pierwszy raz w życiu przeszła mi myśl, żeby ze sobą skończyć. To był jedyny moment, w którym nie umiałam dźwignąć tego kamienia na plecach. Miałam już plan, jak to zrobić - napisała Otylia Jędrzejczak w swojej książce.

Na szczęście jak sama przyznała, dzięki rodzicom udało się jej pozbyć myśli samobójczych, a pewną ulgę przyniosło jej pisanie listów do zmarłego brata. - W szpitalu napisałam długi list, który włożyłam mu do marynarki (...) Na pogrzebie nie mogłam nie tylko chodzić, ale nawet siedzieć, sanitariusz wwiózł mnie na lekko uniesionej leżance, żebym mogła pożegnać się z braciszkiem. Rodzice pytali mnie, czy na pewno chcę być przy ostatnim pożegnaniu. Wjechałam na wózku i popatrzyłam na Szymka po raz ostatni - dowiadujemy się z biografii pływaczki.

Szymon również był pływakiem - dostał się na AWF i chciał odnosić takie sukcesy jak siostra. Otylii Jędrzejczak postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i groziło jej nawet 8 lat pozbawienia wolności. Skończyło się na 9 miesiącach ograniczenia wolności, 30 godzinach miesięcznie prac społecznych i zakazie prowadzenia pojazdów przez rok. Zarówno obrońcy pływaczki jak i prokuratorzy odwoływali się od wyroku, ale sąd uznał obie apelacje za bezzasadne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PiS zabierze 500 plus? Niepokojące doniesienia, rząd ma szukać pieniędzy
  2. Rząd podjął kluczową decyzję odnośnie nauczania zdalnego. Chaos w szkolnictwie, nikt się nie spodziewał
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News