Benedykt XVI
youtube.com/tvpvod
Autor Mateusz Wysokiński - 16 Kwietnia 2020

Benedykt XVI obchodzi dziś urodziny. Na jaw wyszło, komu kibicuje, papież zdradził swój sekret

Papież Benedykt XVI obchodzi dzisiaj 93 urodziny. Była głowa Kościoła katolickiego, która od wielu lat jest na emeryturze dała się poznać jako wybitny filozof i teolog. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ojciec święty jest także zapalonym kibicem. Na jak wyszło, jakiemu klubowi piłkarskiemu kibicuje. Dla wielu, będzie to niemała niespodzianka.

Papież Benedykt XVI jest bez wątpienia jedną z najbardziej kontrowersyjnych posiacti w historii całej organizacji. Jego odejście na emeryturę po dziś budzi emocje wśród wiernych, tak samo jak tajemnice jego pontyfikatu. Okazuje się, że ojciec święty jest postacią conajmniej niejednoznaczą i mimo zamiłowania do teologii, znajduje w swoim życiu także miejsce na piłkę nożną. Na jaw wyszło, któremu klubowi kibicuje niemiecki duchowny. Taka deklaracja może zdziwić wielu.

Adam Małysz przerwał milczenie. Nie widzi żadnych szans. Adam Małysz przerwał milczenie. Nie widzi żadnych szans. "Tak źle nie było od dawna"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Biedronka rusza naprzeciw obecnym wymaganiom. W każdym sklepie popularnej sieci kupimy maseczki ochronne

<

Papież Benedykt XVI jest miłośnikiem piłki nożnej. Nieznana pasja papieża

O ile wiadomo, że papież jest miłośnikiem muzyki klasycznej, filozofii i literatury, o tyle jako dziecko przejawiał już zainteresowanie piłką nożną. Sam wielokrotnie mówił o pozytywach uprawiania tej dyscypliny sportu i błogosławił kibiców tak, jak przed Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

- Futbol to piękna gra. Uważam, że piłka nożna może być motorem napędowym dla młodych ludzi. Może uczyć ich uczciwości, solidarności i braterstwa - powiedział Benedykt XVI reporterom stacji BBC.

W trakcie rozmowy z brytyjskimi mediami, niemiecki duchowny wyznał także, któremu klubowi kibicuje. Chodzi o potentata Bundesligi, który już u małego Josefa Ratzingera budził wielkie emocje.

Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Papież wspiera swój ukochany klub

Okazuje się, że ulubionym klubem papieża Benedykta XVI jest nie kto inny, jak Bayern Monachium. Papież wyznał, że to właśnie Bawarczycy pozostają jego ulubioną drużyną od dzieciństwa. Na fakt zainteresowania drużyną z Alianz Areny może wpływać to, że młody Benedykt XVI wychowywał się w Bawarii.

Władze Bayernu cały czas pamiętają o swoim kibicu. W 2012 roku Uli Hoeness zaproponował papieżowi wstąpienie do oficjalnego fanclubu Bawarczyków,

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wicepremier: po weekendzie zniesienie części obostrzeń. Będzie gdzie spacerować
  2. Student WAT: zginęło 120 wyników testów na koronawirusa. Od tygodni są w kwarantannie, kazano im powtórzyć badania
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Premier ogłosił kiedy będziemy mogli wejść do parków i lasów. Polacy będą zaskoczeni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News