Paweł Fajdek
instagram.com/fajdek_pawel_official/?hl=pl/Paweł Fajdek
Autor Aleksy Kiełbasa - 25 Sierpnia 2020

Paweł Fajdek podjął ważną decyzję. Czeka go zmiana w sportowym życiu

Paweł Fajdek postanowił zamknąć pewien etap w swoim życiu i rozpocząć nowy. Czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem chce jak najlepiej przygotować się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio i osiągnąć swój wymarzony cel. Pomóc ma mu w tym zmiana barw klubowych, którą zarówno nowy zespół jak i sam zawodnik zdążyli już potwierdzić.

Do tej pory Paweł Fajdek był zawodnikiem Agrosu Zamość. Do klubu dołączył w 2008 roku przechodząc z macierzystego zespołu Zielonego Dębu Żarów, który miał wówczas problemy finansowe. Teraz 31-letni młociarz będzie reprezentował barwy AZS-u AWF Katowice i po raz pierwszy zwiąże się z akademicką drużyną.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gatunek owada zabójcy zadomowi się w Polsce na dobre? Powikłania po ugryzieniu są niewyobrażalne, eksperci zabrali głos
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia

Nowa twarz klubu i uczelni

Dyrektor AZS-u AWF Katowice, Krzysztof Nowak jest bardzo zadowolony, że kolejny wielki lekkoatleta dołącza do katowickiego klubu.

- Przechodząc do nas, Paweł staje się jednocześnie twarzą uczelni i klubu. Jestem bardzo szczęśliwy, że dołącza do grona tak znakomitych zawodników, jak choćby inni lekkoatleci: Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, czy Ewa Swoboda – mówi Nowak.

Paweł Fajdek przypomina, że to nie ostatnia duża zmiana w jego życiu.

Miesiąc temu zostałem ambasadorem województwa śląskiego i Stadionu Śląskiego, więc postanowiłem też zmienić klub. Teraz zaczynam nowy etap i cieszę się, że udało nam się ustalić wspólne cele, które postaramy się realizować jak najdłużej – podkreśla 31-latek.

Robert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećRobert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećCzytaj dalej

Paweł Fajdek wróci na studia?

Nasz młociarz ukończył studia licencjackie. Jak podkreśla Krzysztof Nowak, będzie starał się namówić Pawła Fajda od powrotu na studia.

- Paweł jest absolwentem studiów licencjackich i będziemy go gorąco namawiać na któryś z naszych siedmiu kierunków - mówi dyrektor AZS-u AWF Katowice.

Nadrzędnym celem dla Fajdka są przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Do kolekcji brakuje mu bowiem tylko medalu olimpijskiego. Na mistrzostwach świata nasz młociarz jest niepokonany od 2013 roku, dzięki czemu ma już 4 złote medale. Jest również złotym medalistą mistrzostw europy z 2016 roku oraz srebrnym z 2014 i 2018. Złoto na igrzyskach byłoby dopełnieniem jego wielkiej kariery.

- Mówi się, że AZS AWF Katowice to klub mistrzów, wiec dołączyłem i ja - przyznaje Fajdek.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paragon za litr jagód albo kilogram ziemniaków sprzedawanych przy drodze. Obowiązek nie obejmie jednak każdego
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News