Pedofilia
Mood Board / Rex Features
Autor - 20 Maja 2020

Były prezes PZPN był molestowany przez księdza. Wstrząsające szczegóły, miał tylko 6 lat

Pedofilia to problem, z którym polski Kościół nie może sobie poradzić od wielu lat. Jedną z ofiar ohydnych czynów pewnego duchownego padł były prezes PZPN. Po latach działacz postanowił zabrać głos w dyskusji, którą wywołał film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". W rozmowie z "Super Expressem" dawny szef PZPN podzielił się wstrząsającymi wspomnieniami.

O tym, że w dzieciństwie był molestowany przez księdza oraz znanego aktora Michał Listkiewicz poinformował wczoraj na Twitterze. "Jako dziecko byłem molestowany przez księdza i znanego aktora, oba wspomnienia są równie traumatyczne mimo że do najgorszego nie doszło" - napisał. O traumatyczne przeżycia byłego prezesa PZPN zapytał "Super Express". Mimo oporów, Listkiewicz podzielił się wspomnieniami z czytelnikami dziennika.

Narzeczona Bartosza Kurka wygląda oszałamiająco. Co za sylwetka, mogłaby jej pozazdrościć każda Polka (FOTO)Narzeczona Bartosza Kurka wygląda oszałamiająco. Co za sylwetka, mogłaby jej pozazdrościć każda Polka (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

Pedofilia naznaczyła Michała Listkiewicza

Listkiewicz ujawnił, że do skandalicznego incydentu doszło w jego rodzinnym domu. - Był taki ksiądz, no można powiedzieć, że właśnie przyjaciel domu. Od niego się zaczęło w moim przypadku. Miałem wtedy 6-7 lat, na pewno nie więcej. Obnażał się przy mnie, dotykał mnie w różne miejsca. Straszne. To powoduje niezwykłą traumę i niestety poczucie wstydu… To stygmatyzuje i powoduje często trudne, albo po prostu nieodwracalne, zmiany w psychice molestowanego - ujawnił.

Były sędzia i działacz piłkarski przyznaje, że jego matka domyślała się, iż ksiądz mógł wyrządzić mu krzywdę. Mały Listkiewicz nie miał jednak śmiałości, by oskarżyć księdza. Dziś twierdzi, że szkód wyrządzonych przez bestię w sutannie prawdopodobnie uda mu się naprawić już do końca życia. - Każdy kto mnie zna, wie, że mimo że jakiś tam sukces w życiu osiągnąłem, to zawsze miałem kompleksy. Myślę, że jednym z powodów było właśnie to molestowanie, którego doświadczyłem. To straszliwie upokarza, obniża poczucie wartości - przyznał.

Kolejny Polak bliski przenosin do Serie A. Włosi oferują gigantyczne pieniądze, chodzi o piłkarza z EkstraklasyKolejny Polak bliski przenosin do Serie A. Włosi oferują gigantyczne pieniądze, chodzi o piłkarza z EkstraklasyCzytaj dalej

Kolejna trauma byłego prezesa

Listkiewicz twierdzi, że podobny schemat pojawił się w przypadku pewnego popularnego aktora, który również go molestował. Podobnie jak duchowny, artysta był przyjacielem domu i cieszył się zaufaniem jego rodziców. - Mechanizm był podobny, u nas w mieszkaniu, obmacywanie, dotykanie mnie, obnażanie się. Pamiętam jak kiedyś uciekłem przed tym do łazienki, siedziałem tam bardzo długo… Szczęście w nieszczęściu, że w moim przypadku nie doszło do gwałtów - wspomina.

Były prezes PZPN namawia wszystkich, którzy padli ofiarą molestowania, by mówili o tym głośno. Jak twierdzi, dla niego ujawnienie strasznej prawdy miało walor terapeutyczny. - Jeśli ktoś był czy jest krzywdzony, niech nie dusi w sobie tego jak ja, niech o tym mówi głośno. Bo zbyt wiele ludzi zostało złamanych takim zachowaniem innych - apeluje.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W słowa Andrzeja Dudy aż trudno uwierzyć. Mówił o polskiej turystyce
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News