Pele
East News
Autor Bartosz Goluch - 14 Lutego 2020

Pele ma problemy zdrowotne. Król futbolu ujawnia prawdę

Pele ma już 79 lat. O pogarszającym się stanie zdrowia legendarnego Brazylijczyka kilka dni temu poinformował jego syn. Król futbolu postanowił przeciąć spekulacje na ten temat i wydał oświadczenie, w którym wyjawia prawdę na temat swojej kondycji.

Syn Pelego Edinho powiedział, że stan jego ojca jest bardzo zły, a legenda piłki nie może już normalnie chodzić i porusza się wyłącznie przy pomocy balkonika. Dodał również, że mistrz świata ma stany depresyjne i właściwie nie wstaje z łóżka.

- On jest bardzo osłabiony. Mój ojciec miał protezę stawu biodrowego i nie przeszedł odpowiedniej rehabilitacji przez co ma teraz olbrzymie kłopoty z poruszaniem się. Ta sytuacja powoduje u niego depresję. Wyobraź sobie, że jesteś królem, zawsze byłeś imponującą postacią, a dziś nie możesz właściwie chodzić - powiedział mediom.

Skoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemSkoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemCzytaj dalej

Pele wydał oświadczenie ws. swojego stanu zdrowia

Legendarny piłkarz w oficjalnym oświadczeniu zdementował pogłoski na temat depresji. - Dziękuję za troskę i modlitwy, ale czuję się dobrze. Mam swój wiek i miewam dobre, a także złe dni. To jest normalne dla ludzi w takim wieku. Mimo tego nie unikam wypełniania obowiązków z napiętego grafika - tłumaczył.

Po słowach ojca, spojrzenie na zdrowie Pelego zmienił również jego syn Edinho. Wyjaśnił, że mówiąc o depresji nie miał na myśli stanu klinicznego lub postawionej diagnozy, a raczej stan emocjonalny swojego ojca.

Znany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 latZnany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 latCzytaj dalej

Starość króla futbolu

Z powodu zaawansowanego wieku i wątłego zdrowia Pele coraz rzadziej udziela się publicznie. W 2014 roku przebywał na oddziale intensywnej terapii po zakażeniu dróg moczowych. Pięć lat później w Paryżu leczył go z powodu problemów z nerkami. Do kłopotów z układem moczowym doszła kontuzja biodra, przez którą mistrz świata ma problemy z chodzeniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska w dzieciństwie przeżyła prawdziwy koszmar. Mało kto wie o jej problemach
  2. Polscy kibice rozpoczęli specjalną akcję. Wszystko przez kontrowersyjne działania Ekstraklasy
  3. Zmiany w regulaminie na złość Polsce? Trener reprezentacji jest wściekły
  4. Jeszcze nie wszystko stracone. Reprezentant Polski może pojechać na Euro
  5. Zbigniew Boniek wskazał swojego następcę. Działacz niebawem ogłosi start
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News