PGE problem klub
.
Autor - 25 Listopada 2019

Duży polski zespół w wielkich tarapatach. Drużyna może zostać wycofana z ligi

PGE ma zamiar dokonać wielkich zmian, co oznacza wielkie problemy znanego polskiego klubu. W najgorszym wypadku mogą nawet zostać wycofani z ligi. Czy uda im się przetrwać?

PGE GKS Bełchatów ma poważne problemy finansowe. Ich główny sponsor - Polska Grupa Energetyczna - poinformował w oficjalnym oświadczeniu, że nie podpisze z klubem nowej umowy.

Kolejny gwiazdor internetu rezygnuje z Fame MMA! Mamy oświadczenie organizatorówKolejny gwiazdor internetu rezygnuje z Fame MMA! Mamy oświadczenie organizatorówCzytaj dalej

PGE przestanie wspierać GKS Bełchatów

PGE nie będzie już wspierać GKS Bełchatów. Poprzednia umowa między Polską Grupą Energetyczną a klubem wygasła 30 czerwca. Do tej pory bełchatowianie mieli nadzieję na to, że ta współpraca będzie kontynuowana. Tak się jednak nie stanie. Brak środków finansowych od tego sponsora stał się poważnym problemem dla beniaminka Fortuny 1 Ligi. Klub w połowie tego roku był zadłużony na 4,7 mln złotych. Teraz te zadłużenia mogą być jeszcze większe.

Polska Grupa Energetyczna wydała w oficjalnym oświadczenie na temat zaistniałej sytuacji.

- Należy podkreślić, że po spadku z ekstraklasy, pomimo coraz mniejszych środków, klub piąty sezon reprezentuje miasto i sponsora na poziomie centralnym, promując przy ty polskich zawodników, w tym wielu wychowanków - czytamy.

PGE tą decyzją sprawiło, że GKS Bełchatów może zniknąć z futbolowej mapy Polski

Nastroje wśród piłkarzy są grobowe. Od dwóch miesięcy nie otrzymują pensji. Wspomniał o tym nawet trener Artur Dębin po przegranym 1:2 meczu z Wartą Poznań.

- Jeśli ktoś pracuje, to może sobie zadać pytanie, jakby się czuł, gdyby przez dwa miesiące nie dostał pensji. Na czas meczów staramy się to wyłączyć, ale gdzieś z tyłu głowy te sprawy zawsze pozostają. Wszyscy zastanawiają się co będzie dalej i jakie będą losy klubu. Liczymy na wsparcie sponsorów, tym bardziej, że w cięzkich warunkach zrobiliśmy awans do I ligi i teraz walczymy w niej o jak najlepsze wyniki. Oby znaleźli się ludzie dobrej woli, dzięki którym ten klub będzie dalej funkcjonował - powiedział.

Sytuacja klubu w 1. Lidze również nie jest najlepsza. Co prawda GKS Bełchatów znajduje się 11. miejscu w tabeli, jednak będący na 16. pozycji (ostatnia zagrożona spadkiem) Chrobry Głogów traci do nich tylko pięć punktów. Jeżeli problemy bełchatowskiego klubu nadal będą się pogłębiać, drużyna może zostać wycofana z rozgrywek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obrzydliwe zachowanie eksperta w studiu. Swoim okrzykiem obraził miliony widzów
  2. Prezydent klubu obraził własnego piłkarza. Obrzydliwa wypowiedź na temat Mario Balotelliego
  3. Mała Klara Lewandowska już rozdaje autografy. Zdjęcie dziewczynki podbija sieć [FOTO]
  4. Koszmarna kontuzja byłego reprezentanta Polski. Być może będzie musiał zakończyć karierę
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News