Piast Gliwice
Twitter/Grzegorz Błyszczek
Autor Bartosz Goluch - 27 Sierpnia 2020

Piast Gliwice z awansem w kwalifikacjach Ligi Europy. Kapitalny gol i solidna gra Polaków (WIDEO)

Piast Gliwice po wyrównanym meczu pokonał białoruskie Dynamo Mińsk 2:0. Ozdobą spotkania było świetne uderzenie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego. Dzięki zwycięstwu trzecia ekipa ubiegłego sezonu Ekstraklasy awansowała do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy.

Według bukmacherów Piast Gliwice przystępował do meczu z Dynamem Mińsk w roli nieznacznego faworyta, a podopieczni Waldemara Fornalika wyszli z wyjątkowo ofensywnym nastawieniem. Jak szybko się okazało, taktyka okazała się skuteczna.

Justyna Żyła triumfuje. Wspomniała o synu, by wbić szpilkę Piotrowi? (FOTO)Justyna Żyła triumfuje. Wspomniała o synu, by wbić szpilkę Piotrowi? (FOTO)Czytaj dalej

1. Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętać
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Przed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczenia

Piast Gliwice zaczął z wysokiego C

Gracze z Gliwic od pierwszego gwizdka usiłowali utrzymywać się przy piłce i cierpliwie budować ataki pozycyjne, natomiast Białorusini bronili się bardzo głęboko. Odważna postawa Piasta szybko przyniosła owoce. W 10. minucie po faulu na Piotrze Parzyszku do rzutu wolnego podszedł Patryk Lipski. Pomocnik uderzył fenomenalnie, nie dając szans golkiperowi gospodarzy. W kolejnych minutach gliwiczanie skutecznie bronili prowadzenia, nie dopuszczając do groźnych sytuacji pod własną bramką.

Pierwszy raz Dynamo zmusiło do interwencji Frantiska Placha dopiero w 29. minucie. Słowacki golkiper zachował czujność i pewnie odbił silny strzał zza pola karnego. Po chwili Piast zrewanżował się rywalom uderzeniem Kristopher Vidy, który minimalnie chybił z 16. metra. Później Polacy oddali inicjatywę rywalom, skupiając się głównie na defensywie. Mimo przewagi, Białorusini nie zdołali wyrównać i Piast zszedł do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Pilna informacja dla polskich kibiców. Polska będzie gospodarzem sportowej imprezy, selekcjoner potwierdzaPilna informacja dla polskich kibiców. Polska będzie gospodarzem sportowej imprezy, selekcjoner potwierdzaCzytaj dalej

Piast skuteczniejszy w wymianie ciosów

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego ataku ekipy z Mińska. Na szczęście dla Polaków piłka przeleciała nad poprzeczką po strzale głową z 6. metra. Jednak to Piast zdobył kolejnego gola. W 56. minucie po szybkim kontrataku piłkę przy krótkim słupku precyzyjnie umieścił Jakub Świerczok.

Dynamo rzuciło się do odrabiania strat, jednak ich ataki były z łatwością rozbijane przez defensywę Piasta. Gracze Waldemara Fornalika groźnie kontratakowali odsłoniętego rywala - przed szansą na drugą bramkę stanął Świerczok, jednak piłka odskoczyła mu przy przyjęciu, a dobrze wychodzący bramkarz obronił jego uderzenie.

W 75. minucie Białorusini stanęli przed zdecydowanie najlepszą szansą w meczu - gracze Dynama wyszli dwóch na jednego z bramkarzem Piasta, ale w fatalnym stylu pokpili sprawę, nie oddając nawet celnego strzału. Mimo starań gospodarzy, dwubramkowe prowadzenie Piasta utrzymało się do końca meczu.

5. Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)