Piast Gliwice - Wisła Kraków
Twitter Strefa Wisły/ Almendra.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Maja 2020

Piast Gliwice - Wisła Kraków. Mistrzowie Polski bezlitośni dla krakowian. Błaszczykowski i koledzy bez szans

Piast Gliwice - Wisła Kraków. Nie tego spodziewali się kibice “Białej Gwiazdy” po występie swoich  zawodników. Aktualny mistrz Polski, Piast Gliwice dał Krakowianom srogą lekcję futbolu i pewnie zwyciężył na własnym stadionie 3:0. Wiśle nie byli w stanie pomóc Jakub Błaszczykowski ani rewelacyjny młodzieżowiec Aleksander Buksa.

Piast Gliwice - Wisła Kraków. Rozgrywki PKO Ekstraklasy po przerwie wywołanej wybuchem pandemią zainaugurowano też w Gliwicach, gdzie miejscowy Piast podejmował Wisłę Kraków. Gospodarze przez większość czasu gry byli drużyną zdecydowanie lepszą i wygrali wysoko 3:0.

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymTragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymCzytaj dalej

1. Polskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiec
  2. Nietypowa pomoc drogowa. Kandydat na prezydenta pomógł przypadkowej kobiecie wymienić oponę w jej BMW

Piast Gliwice - Wisła Kraków. Świetny start ekipy Waldemara Fornalika

Po kilku tygodniach oczekiwania wreszcie kibice mogli wygodnie zasiąść przed telewizorami, by ponownie obejrzeć spotkania PKO Ekstraklasy. Na ponowną inaugurację rywalizacji w sezonie 2019/2020 w piątek Pogoń Szczecin zagrała z Zagłębiem Lubin. W sobotę czekały nas kolejne trzy spotkania, a w jednym z nich wciąż aktualni mistrzowie Polski z Piasta Gliwice podejmowali Wisłę Kraków.

Goście przystąpili do spotkania z Jakubem Błaszczykowskim i Aleksandrem Buksą w składzie. O 17 latku było ostatnio głośno za sprawą doniesień, jakoby zainteresowana jego sprowadzeniem była wielka FC Barcelona. Jeśli katalończycy faktycznie chcą pozyskać piłkarza, lepiej, żeby nie oglądali potyczki z Piastem. Buksa, jak i cała drużyna z Krakowa wypadła słabo, oddając pole swoim przeciwnikom. Gospodarze potrzebowali zaledwie minuty, by objąć prowadzenie. Do przerwy podwyższyli wynik na 2 do 0. Bramki zdobywali kolejno Jorge Felix i Piotr Parzyszek.

Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)Czytaj dalej

Piast rozgromił Wisłę i umocnił się na drugim miejscu w lidze

W drugiej połowie obraz gry zmienił się nieznacznie. Dało się zaobserwować determinację Wisły, która szukała szans na zdobycie bramki kontaktowej, która pozwoliłaby nawiązać walkę o punkty, jednak z sytuacji stworzonych głównie po stałych fragmentach gry nic nie wyszło. Udało się trafić za to Gliwiczanom. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Parzyszek.

Piłkarz Wisły zapisał się w protokole meczowym, ale niestety w niechlubny sposób. W 75. minucie meczu Maciej Sadlok obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Osłabionego i zmęczonego rywala dobił ostatecznie Patryk Tuszyński, ustalając wynik na 4:0. Bohaterem spotkania można jednak określić Jorge’a Felixa, który oprócz zdobytej bramki, asystował dwukrotnie przy trafieniach kolegów. Piast dzięki zwycięstwu nad Wisłą umocnił się na pozycji wicelidera Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika mają 46 punktów.

6. Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązku
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News