Pieniądze
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Maja 2020

Ujawniono zarobki polskiego mistrza świata. Może liczyć na wielką fortunę. Mało kto zarabia więcej

Pieniądze w dzisiejszych czasach idą w parze z profesjonalnym sportem. Zawodnicy rywalizujący na najwyższym poziomie mogą liczyć na wynagrodzenie nie gorsze niż największe gwiazdy światowego kina czy muzyki. Jak się okazuje, również nasi sportowcy nie mogą narzekać na słabe zarobki. Polski mistrz świata w kolarstwie zarabia niewyobrażalne pieniądze.

Pieniądze, jakie zarabiają za swoje występy profesjonalni sportowcy, mogą niejednego człowieka wprawić w osłupienie. Zawodnicy za swoje starty mogą liczyć na milionowe gaże. Również polscy reprezentanci zaliczają się do grona najlepiej opłacanych na świecie.

Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała pośladki przed tysiącami internautów. Wszystko w słusznym celu (FOTO)Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała pośladki przed tysiącami internautów. Wszystko w słusznym celu (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać


Pieniądze jakie zarabiają kolarze robią wrażenie

Nie od dziś wiadomo, że w świecie profesjonalnego sportu zawodnikom płaci się ogromne pieniądze. Znamy głównie zarobki najpopularniejszych sportowców, jednak i ci, którzy cieszą się mniejszą rozpoznawalnością, mogą liczyć na godziwy zarobek. Michał Kwiatkowski, polski kolarz, który w 2014 roku sięgnął po tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego, zarabia w barwach brytyjskiej grupy Ineos niewyobrażalne pieniądze.

Francuski dziennik L’Equipe przygotował ranking najlepiej opłacanych obecnie kolarzy świata. Polak znalazł się w tym zestawieniu na bardzo wysokim, szóstym miejscu. Wyprzedzają go jedynie koledzy z teamu, którzy w ostatnich latach mogli cieszyć się z triumfu w prestiżowym Tour de France, a więc Christopher Froome (4,5 miliona euro), Geraint Thomas (3,5 miliona euro) oraz Egan Bernal (2,7 miliona euro). Najlepiej opłacanym kolarzem świata jest obecnie Słowak Peter Sagan z Bora-Hansgrohe, który otrzymuje 5,5 miliona euro. Czołową piątkę uzupełnia Fabio Aro z UAE Team Emirates z zarobkami na poziomie 2,6 miliona euro.

Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecMedia z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecCzytaj dalej


Polski mistrz świata jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników

Reprezentant Polski za swoje występy otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 2,5 miliona euro, co w przeliczeniu na złotówki daje niebotyczne wręcz 11,3 miliona złotych! W czołowej dudziestce zestawienia znalazł się tylko jeden zawodnik, który jeździ w barwach polskiego zespołu, czyli CCC Team. Belg Greg Van Avermaet, który inkasuje 1,8 miliona euro za sezon startów.

Źródło: L'Equipe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Robert Lewandowski ujawnił, skąd pomysł na imię drugiej córki. Nikt nie spodziewał się tak prostej odpowiedzi
  4. Niemieckie media przekazały fatalne wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Ogromny kłopot polskiego napastnika
  5. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News