piłka nożna
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Kwietnia 2020

Wielki dramat legendarnego bramkarza. Cierpi na wirusa, żona przerwała milczenie

Piłka nożna to sport najbardziej dotknięty przez koronawirusa. Wszystkie rozgrywki na świecie zostały wstrzymane a wielu piłkarzy, trenerów i ludzi blisko związanych z piłką na najwyższym poziomie zachorowało na COVID-19. Niedawno pojawiła się informacja, że legendarny turecki bramkarz trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii. Żona piłkarza opowiedziała o objawach stwierdzonych u męża.

Piłka nożna w czasie ogólnoświatowej pandemii nie wróci na boiska najprawdopodobniej przez kilka najbliższych tygodni. Kibice usychają z tęsknoty za rywalizacją najlepszych piłkarzy świata, ale w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, najsmutniejsze jest to, że wielu z tych zawodników zostało dotkniętych chorobą. Bohater tureckiego futbolu i medalista mistrzostw świata trafił w stanie ciężkim do szpitala, o czym opowiedziała jego żona.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Napad na legendę reprezentacji Anglii. Przestępcy związali i uwięzili piłkarza
   2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców
Nie żyje trener polskiej reprezentacji na igrzyskach. Poprowadził naszego zawodnika do ostatniego medaluNie żyje trener polskiej reprezentacji na igrzyskach. Poprowadził naszego zawodnika do ostatniego medaluCzytaj dalej


Piłka nożna toczy walkę z koronawirusem. Legendarny bramkarz przebywa w szpitalu

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że słynny turecki bramkarz Rüştü Reçber zachorował na koronawirusa. Jego stan był na tyle poważny, że musiał zostać przetransportowany do szpitala, gdzie nadal przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Rüştü to ikona tureckiej piłki. Golkiper zasłynął z fantastycznych występów na mistrzostwach świata w 2002 roku, gdzie sięgnął razem z reprezentacją po brązowy medal. Był tej jednym z najlepszych zawodników całego turnieju. Świetna forma zaowocowała transferem do Barcelony przed sezonem 2003/2004. “Barca” rozpoczynała wówczas przebudowę, jednak Turek przegrał rywalizację z młodym Victorem Valdesem i powrócił do kraju, do Fenerbahce, w którego historii zapisał się na zawsze.

Marcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bićMarcin Najman odgraża się znanemu dziennikarzowi sportowemu. Chce go bićCzytaj dalej


Stan zdrowia słynnego golkipera jest ciężki

Rekordzista w ilości występów w kadrze narodowej niestety aktualnie toczy znacznie bardziej nierówną walkę niż ta na piłkarskim boisku. Za pomocą swojego konta w serwisie Instagram małżonka Rüştü Reçbera poinformowała o objawach choroby, która doprowadziła do pilnego poddania się leczeniu.

„Minione 72 godziny były trudne, mam nadzieję, że sytuacja poprawi się w ciągu następnych 72 godzin, co będzie fundamentalne. To jest bitwa żywej istoty z nowym wirusem, który zmienił swój rozmiar i nie jest znany ludzkiemu ciału. Wczesne wykrycie jest niezwykle istotne. Wirus nie zakotwicza się w gardle ani nosie... Porusza się szybko i zagnieżdża w płucach, gdzie natychmiast się namnaża i wywołuje zapalenie płuc. Pierwsze 72 godziny są bardzo krytyczne. Rüştü miał gorączkę przez wiele dni i godzin. To przypominało malarię. Dziwne objawy, których wcześniej nie doświadczył, nie poczuł ani nie widział. Cierpiał na silne osłabienie, zmęczenie, utratę apetytu. Jego skóra i wargi zrobiły się szare, nie mógł mówić. Oddychał szybko i miał duszności, podobnie jak kaszel, który nie ustąpił. Występował u niego również nieregularny puls” - napisała Işıl Rüştü.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów "na dziko", oburzające zachowania
   2. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
   3. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
   4. Arkadiusz Milik bohaterem okładki słynnej gazety. Przyćmił samego Ibrahimovicia
   5. Młody Polak na celowniku wielkich klubów Europy. Wielkie zainteresowanie Ajaxu, Interu i BVB
   6. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News